ERRi nõukogu soovib arutada ETV+ peatoimetajaks valitud Taklaja kodakondsuse küsimust

Ekaterina Taklaja

FOTO: Siim Lõvi

Ringhäälingunõukogu võtab ETV+ uueks peatoimetajaks valitud Ekaterina Taklaja kodakondsusküsimuse uuesti arutusele.

ERRi nõukogu liige Heidy Purga (Reformierakond) kinnitas õhtul Postimehele, et ringhäälingunõukogul on huvi Taklajaga kohtuda ning arutusele tuleb ka tema kodakondsuse küsimus.

Postimees kirjutas novembri algul, et oktoobri lõpus ETV+ peatoimetajaks valitud Ekaterina Taklaja on Venemaa Föderatsiooni kodanik. 

«Ma ei usu, et see mind kuidagi mõjutab,» kommenteeris Taklaja. «Ma olen Eestis 16 aastat elanud. Mul on siin abikaasa, kes on eestlane ja Eesti kodanik, kelle tõttu ma siia tulin. Mul on lapsed, kes on Eesti kodanikud ja kui mul oleks võimalus saada topeltkodakondsus, siis ma oleks kahtlemata saanud ka Eesti kodakondsuse juurde,» rääkis Taklaja. «Aga kuna minupoolne perekond on kõik Peterburis, Venemaal, siis puhtalt pragmaatilistel põhjustel on mul raske Vene kodakondsusest loobuda.»

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose ütles, et Taklaja kodakondsus tuli jutuks ETV+ peatoimetaja valimise viimases voorus, kui sõelale oli jäänud kuus kandidaati. Roose kinnitusel juhatus Taklaja kodakondsuses takistusi ei näinud. «Peale kaalumist leidsime, et ei näe täiendavat probleemi. Kui see ilmneb, eks siis on see mõttekoht,» ütles ta. 

Uus peatoimetaja asub ametisse 1. jaanuaril 2019, praegu on ta ametis ERRi venekeelse uudisteportaali rus.err.ee vastutava toimetajana.

Tagasi üles