K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Luik: kavalad omavalitsusjuhid on valijad kotti tõmmanud

Merike Tamm
Luik: kavalad omavalitsusjuhid on valijad kotti tõmmanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hans H. Luik
Hans H. Luik Foto: Raigo Pajula

Meediaärimees Hans H. Luik lausus Kuku raadio saates «Keskpäevatund», et mõned kohalikud omavalitsused, kus on võimul tõeliselt kavalad ja jultunud tüübid, on suutnud oma valijad väga edukalt «kotti tõmmata».

Näiteks tõi Luik tülid Paldiskis, mille tõttu ei saa sealne sadam tegeleda naftatransiidiga. «Miks on seal auto praegu sadama põhiline hitt? Sellepärast, et Paldiski linnapea Jaan Mölder oli Paldiski sadamas minu meelest kaude osanik, igatahes Onistar oli seal osanik ja Igor Savenkov valis nõukogu liikmeks Jaan Mölderi,» rääkis Luik.

«Korraga sai Savenkov sealt nii-öelda kinga ja nad läksid omavahel tülli ja Mölder ütles, et teate, lugupeetud valijad, kas me ei võtaks vastu sellist otsust, et Paldiski linna sees Põhjasadamas naftatransiiti üldse ei toimukski,» sõnas meediaärimees. «Niisugune hääletus tehti ja nüüd vaene Robert Antropov peab seal jamama autode ja millega tahes, igatahes nii kaua kuni Mölderi sõpradel sadamas osalust ei ole, seal naftat üldse ei veeta.»

«Sellised mängud toimuvad ja palju on seal Paldiski linnarahval öelda või mitte, ei tea,» märkis Luik.

Ta kommenteeris veel, et Mölder on Paldiskis vahelduvalt just sellel ametipostil, millel ta ise olla tahab. «Tahab - on natuke lõdvemalt tööl ja on volikogu esimees, tahab - on linnapea.»

Omavalitsusjuhtide isepäiste valikute näitena tõi Luik ka Viimsi valla, mis on saanud endale liialt kalli kooli. «Tänu sellele, et asjasse oli segatud Merko ja kool ei ole mitte Viimsi oma, vaid seda üüritakse Merkolt, siis võrreldes Rae vallaga on need samasugused koolid, lihtsalt Viimsi valis endale tunduvalt kallima variandi,» rääkis Luik.

Märksõnad
Tagasi üles