Päästjaid ootab läbi aegade suurim palgatõus

Päästjad. Foto on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Hiljuti vastu võetud 2019. aasta eelarve toob palgatõusu nii õpetajatele, päästjatele, kultuuritöötajatele kui ka meditsiinitöötajatele. Päästjate jaoks tähendab palgatõus aga suisa keskmiselt 23,6 protsendi suurust tõusu, mis on rohkem kui Päästeametis on läbi aastate olnud.

«See on läbi aastate kõige suurem palgatõus, mis Päästeametis on olnud ning sellest saavad osa kõik Päästeameti töötajad. Olen väga tänulik kõigile, kes on selle saavutamiseks ühel või teisel moel kaasa löönud. Kõikide palgamuudatustega on minu peamine soov olnud väärtustada haridust ja karjäärisüsteemi,» ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Tammearu sõnul on igale Eesti inimesele turvalisuse tagamiseks vaja tugevat Päästeametit. Selle tugevuse annavad aga Tammearu hinnangul meile inimesed, mistõttu tuleb heade ja võimekate inimeste leidmiseks ja hoidmiseks tööjõuturul konkurentsivõimeline olla.

«Lisaks peame motiveerima neid, kes tahavad liikuda organisatsioonis edasi ja teha tööd selle nimel, et saada näiteks komandopealikuks või piirkonnajuhiks,» ütles Tammearu.

Päästeameti järgmise aasta palgaeelarve suureneb 7,9 miljoni euro ehk 20 protsendi võrra. Enamik sellest ehk 5,8 miljonit eurot läheb komandotasandi palkade tõusuks.

Kõige enam kasvab uuest aastast päästjate palk – päästja keskmine põhipalk saab olema 1000 eurot, 2018. aastal oli päästja keskmine põhipalk 808 eurot. Päästjate põhipalgale lisandub 11 protsenti lisatasu öösel ja pühade ajal töötamise eest. Päästeameti teiste valdkondade teenistujate palk tõuseb keskmiselt 15,4 protsenti.

«Uue aasta palgatõus on aga vahevõit teekonnal, mille eesmärk on, et aastal 2020 oleks päästja palk samal tasemel Eesti keskmise palgaga,» ütles Tammearu.

Päästeamet hoiab Eesti inimeste ohutust ja on usaldusväärne partner riigi julgeoleku tagamisel. Päästeamet on suuruselt kolmas avaliku sektori organisatsioon, kus töötab ligi 2200 inimest.

Tagasi üles