Tallinnas lõpeb Eesti Vabariigi juubeliaasta suure peoga Vabaduse väljakul

Aastavahetus Vabaduse väljakul

FOTO: Mihkel Maripuu

31. detsembri õhtul lõpetab Eesti juubeliaasta suurejooneline kontsert ja sellele järgnev tuleetendus Tallinnas Vabaduse väljakul. 

Aastavahetuse pidu «Sajaga edasi, Tallinn!» pakub Vabaduse väljakul kahetunnist kontserti armastatud lauljatelt. «Kohale tasub tulla juba kell 21.30, kui kõlavad tervitussõnad ja kohe seejärel astuvad üksteise järel lavale sellised rahva lemmikud nagu «Eesti otsib superstaari» tänavune võitja Uudo Sepp, «Eesti laulul» südameid võitnud Maian ja räpikuningas Genka koos Paul Ojaga. Tuleb ka üllatusesinejaid, kellest räägime hiljem,» rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Enne südaööd saab ekraanide vahendusel jälgida vabariigi presidendi uusaastapöördumist, millele järgneb hümni ühislaulmine. Täpselt südaööl algab traditsiooniline tuleetendus.

Programm «Sajaga edasi, Tallinn!» sünnib Kesklinna valitsuse, EV100 korraldustoimkonna ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös.

«Sellest tuleb kindlasti väga lahe pidu. Koos ERRi ja EV100 meeskonnaga viisime aastalõpupeo juba mullu uuele tasemele – muutsime selle sobivaks nii lastega peredele kui eakatele inimestele. Jutt ei ole ainult mitmekesisest programmist, vaid ka turvalisusest, mida aitavad tagada politsei ja turvatöötajad. Aastavahetuspeole ei saa tulla enam oma pudelite ja rakettidega. Saadame Eesti juubeliaasta ära väärikalt ja läheme vastu uuele teguderohkele aastale,» lausus Svet.

31. detsembri päeval kell 15 tantsitakse EV100 algatuse «Eesti tantsib» viimane ühistants Vabaduse väljakul ja lisaks veel 15 Eesti linna keskväljakul.

Tagasi üles