Kaart: vaata, millised on teeolud sinu kodukohas
Libeduseoht on täna väga suur

Talvine Tallinn-Narva maantee

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Neljapäeval on teedel paljudes kohtades jäidet ning teeolud on muutlikud, hoiatab maanteeamet. 

Eelkõige Põhja- ja Kesk-Eestis on teekatted jätkuvas sajus kõikjal lumised, Eesti lääneosas on sadu läinud üle vihmaks ning suuremad teed on soolamärjad või märjad ning valdavalt puhtad.

Ida-Virumaal on tuisku. Lääne pool sajab enamasti vihma, ida pool lörtsi ja lund. Tihe sajuala katab hommikul Eesti läänepoolse osa ning liigub aeglaselt ida poole.

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub päeval pilves ja sajune ilm. Keskpäevaks läheb sadu kõikjal valdavalt üle vihmaks ja lörtsiks ning pärastlõunal lääne poolt alates järk-järgult lakkab, kuid võib ennem jällegi lumeks üle minna. Laialdaselt on jäidet. Teeolud püsivad muutlikud.

Politsei- ja piirivalveamet palub juhtidel varuda sihtpunkti jõudmiseks aega, vältida võimalusel möödasõite ning kindlasti hoida pikivahet. Pikivahe annab juhile võimaluse ootamatu situatsiooni korral õigeaegselt reageerida.

Teeilmakeskuse juhi Margus Kehi sõnul on kaardilt näha, et vihma sajab külmale pinnale, mis kloriididega puistamata teed muudab kiirelt libedaks.

Kaardipõhjal kollases alas on teetemperatuurid kerges plussis, sinises miinuses. Ringidelt kaardil näeme, et roheline ring = saju olek vihm ja sinine ring= saju olek lumi.

FOTO: Teeilmakeskus

Tagasi üles