Homme hakatakse «kommunistiga» Liivalaia tänavat puhastama

Lume koristamine käpplaaduri ehk «kommunistiga».

FOTO: Liis Treimann

Laupäeval manööverdatakse käppadega lumelaadur, rahvasuus «kommunist» Liivalaia tänavale, kus koos abitööliste ja traktoriga veetakse ära tänava servadesse kokku lükatud lumevaalud.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul tuleb nädalavahetuse sulailmad lume väljaveoks maksimaalselt ära kasutada. Klandorf selgitas, et «kommunist» on nõukogudeaegse konstruktsiooniga lumelaadur ja kõigile tallinlastele juba ammustest aegadest tuttav mehhanism. «Kui teeservades ei ole pargitud sõidukeid on käpplaadur lume laadimistöödel asendamatu koristusmasin,» ütles Klandorf. Kommunistiks ristis rahvas selle masina omal ajal seetõttu, et too kahmas kahe käpaga kõik endale, nii et maha ei jäänud midagi.

Lume ja jää koristamine on eeloleval nädalavahetusel plaanis paljudel Tallinna tänavatel. Automanikele on palve arvestada ajutiste parkimist piiravate liikluskorraldusvahenditega, et lumekoristustehnika ligi pääseks.

Kell 10.45 alustatakse töid Põhja-Tallinnas. Jääroobastest on kavas puhastada Härjapea. Roo, Vaniku ja Aarde tänav. Hommikul alates kella kümnest on koristustööd kavas Nõmmel Männiku asumis Valdeku tänava ümbruses ning Nõmme keskuse ja Rahumäe kalmistu vahelisel alal. Kell 11.30 alustatakse koristust Nelgi tänaval (Valdeku ja Kagu tänavate vahel) ja kõrvaltänavatel. Lasnamäel tasandatakse greideriga teekatet Võidujooksu, Liikuri, Silluse, Sõstramäe, Silde, Gaasi, Ruunaoja, Nuia, Tapri. Visase, Suur-Sõjamäe põik, Väike-Sõjamäe, Kesk-Sõjamäe, Vesse, Kriidi, Kantsi, Turba ja Armatuuri tänaval.

Tagasi üles