Fotod: pioneeripataljon pani Eesti ja liitlaste tehnika võimekuse proovile

Kaitseväe pioneerid proovisid täna Tapa linnaku vanal lennuväljal nii Eesti kui liitlasüksuste tehnika võimekust läbida ja ületada erinevaid tõkkeid.

Demonstratsioon algas kaitseväe peastaabi teatel lõhkamise teel raidtõkke rajamisega ning jätkus erinevate pioneeripataljoni valmistatud erinevat tõkete läbimisega. Kokku rajasid pioneerid tehnika proovile panekuks 12 pinnase- ja palktõket, sealhulgas tankitõrjekraavid, barrikaadid ning vaitõkke koos okastraadiga.

Tõkkeid ületasid Suurbritannia tank Challenger 2 ja pioneeritank Terrier, Eesti kaitseväe pioneeritank, lahingumasin CV9035 Scoutspataljonist, soomustransportöör SISU XA180 Kalevi jalaväepataljonist ning 3-teljeline transpordimasin MAN pioneeripataljonist.

«Tahtsime täna näidata, kuidas suudab Eesti kaitseväe ja liitlaste tehnika hakkama saada pioneeride loodud tõketega,» ütles pioneeripataljoni staabiülem major Hegert Horn.

Ta lisas, et pealtvaatajatel oli eelkõige suurepärane võimalus vaadata nii seda, milliseid tõkkeid pioneerid ehitavad ning kuidas erinevad soomusmasinad nendega hakkama saavad.

Pioneeripataljon on 1. jalaväebrigaadi üksus, mille ülesanneteks on tõkestada vastase üksuste liikumist; tagada oma üksuste liikuvust parandades teeolusid ja rajades tõketest läbipääse ning säilitada lahingvõimet ehitades laskepesi, kaevikuid ja majutuspunkreid.

    Tagasi üles