Kogenud kurikael üritas alaealiste jõuku relvastada
Šokeeriv lugu noortekamba peksmisvideo taga

  • Noortejõugu liikmed hakkasid lävima kogenumate kurjategijatega.
  • 59-aastane mees tutvustas noortele väidetavalt tulirelvi.
  • Ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias levinud peksuvideo oli vaid killuke õudustest.
  • Kannatanu vapper põgenemine aitas tabada kogu kamba.

Paremal Aleksei Vassiljev, ainuke noortejõugu täisealine liige. Teised on alaealised, nooruk relvaga pole osaline kriminaalasjas.

FOTO: Facebook

Kaks täiskasvanud kurjategijat üritasid veenda alaealisi Lasnamäe noortekamba liikmeid astuma relvade, narkootikumide ja allilma arveteklaarimiste maailma. Asjade aina jõhkrama arengu hoidis ära politseisse pöördunud noormees, kelle seltskond sisuliselt orjastas.

Tellijale Tellijale

Möödunud aasta augustis jõudsid ajakirjanduse ja sotsiaalmeedia kaudu avalikkuse ette kaadrid Kanuti noortejõuguks ristitud alaealiste arveteklaarimisest: Pirital Kloostrimetsa kõrvalisel alal filmisid noored, kuidas üks neist jõhkralt peksab teiste hõisete ja julgustuste saatel kleenukest kannatanut.

Kuigi sotsiaalmeediakanalisse VKontakte üles riputatud videolõik oli niigi šokeeriv, oli see vaid moment võigastest sündmustest, mis 18-aastase Kaupoga (nimi muudetud – toim) tol kuupäeval aset leidsid.

Koolipingist orjaks

«Ma olin sisuliselt ori,» meenutas Kaupo politseiuurijatele vahetult pärast elu traumeerivaimat ööpäeva.

Lasnamäe noortejõugu liikmed tunnistasid, et Sten Klaser (pildil) näitas neile tulirelvi ja käis välja idee nendega narkodiilerit röövima minna.

FOTO: Mati Hiis/Õhtuleht

Tagasi üles