Koalitsioonikõneluste teemadeks on keskkond, energeetika ja transport

Koalitsioonikõnelused

FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonikõneluste teemadeks on teisipäeval keskkond, energeetika ja transport.

Lisaks arutavad võimalikud koalitsioonipartnerid ka kodanikuühiskonna, e-riigi ja uute tehnoloogiatega seonduvaid küsimusi, ütles Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi BNS-ile. 

"Kõneluste algus on teisipäeval tõenäoliselt ennelõunal," märkis ta.

Esmaspäeval jätkusid kõnelused majandusteemadega, kuid hilisõhtul lõppenud kõneluste kohta osapooled kommentaare ei andnud. 

Välis- ja julgeolekupoliitika plokist sai valija möödunud teisipäeval kinnituse, et Eesti jääb Euroopa Liitu ja NATO-sse. Päev hiljem saavutati maaelu plokis konsensus toetada mesilasperesid ja põllumehi.

Hariduse plokis arutas koalitsioon möödunud neljapäeval kaks tundi, kuidas teha Eestist Islandiga sarnanevat jalgpalliriiki. Reedesel poliitikute püstijalapressikonverentsil selgus aga tõsiasi, et ülikeerukas tervishoiu plokis polnud peamiseks otsuseks mitte haigekassa rahastust või haiglavõrgu tulevikku puudutav, vaid pisidetail, et EKRE-l ei õnnestunud läbi suruda abortide rahastamise lõpetamist.

Laupäeval arutasid läbirääkijad siseturvalisuse teemasid. Olulist tähelepanu pöörati piiri tugevdamisele ning kohalike korrakaitseüksuste ja vabatahtlike suuremale kaasamisele siseturvalisuse tagamiseks. Piirivalveküsimustes lepiti kokku selles, et luuakse eraldi eelarvega piirivalve struktuuriüksus politsei- ja piirivalveametis, samuti tõhustatakse piirivalvuri õppesuunda sisekaitseakadeemias.

Tagasi üles