P, 2.10.2022

Fotod: Martin Herem riputas missioonimedalid kaela ka kahele koerale

Nele-Mai Olup
, reporter
Fotod: Martin Herem riputas missioonimedalid kaela ka kahele koerale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7

Tapa sõjaväelinnakus anti Belgia liitlassõduritele üle missioonimedalid. Kuigi selliseid tseremooniaid toimub viis-kuus korda aastas, siis tänane oli eriline.

Lisaks sõduritele said medali kaela ka kaks teenistuskoera. Tegemist on kahe siin missionil olnud pommikoeraga: autasu pälvisid nelja-aastane isane belgia lambakoer Nash ja kaheksa-aastane emane saksa lambakoer Kaya.

Nash ja Kaya said Eestis pidevat treeningut, koerte jaoks olid kindlasti meie talveilmad ja paks lumi uueks kogemuseks. Lisaks trennile on belglaste koerad siin ka reaalset tööd teinud, nimelt kaasati nad vabariigi aastapäeva paraadi turvamisse, pommikoerte ülesanne oli otsida lõhkekehi ja lõhkeaineid. Midagi kahtlast koerad õnneks ei tuvastanud.

Kui Nash on oma esimesel missioonil, siis Kaya on juba Afganistanis käinud ning seal ka lõhkeaineid ja lõhkekehi leidnud.

Kokku anti Tapal üle enam kui 260 teenistusmedalit, Nashile ja Kayale pani medali kaela Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. Heremi enda sõnul oli see kogemus kindlasti uus, sest varem ei ole ta kunagi ühtegi looma veel autasustanud. Ühe medali on varem saanud küll brittide kits, kuid tema oli Briti üksuse sümbolloom.

Märksõnad
Tagasi üles