Lasnamäele rajatakse Pae promenaad

FOTO: Lasnamäe linnaosavalitsus

Teisipäeval, 30. aprillil algavad Pae promenaadi ehitustööd.

Rajatav promenaad asub Tallinnas Lasnamäe linnaosas Pae ja Paekaare tänava vahelisel korruselamute alal, teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Tee-ehitus algab Pae 80 asuva kasiinohoone kõrvalt ning lõpeb Paekaare tänavani jõudes. Tänavalõigu pikkus on 430 meetrit.

Abilinnapea Kalle Klandorfi  sõnul kujundatakse olemasoleva kvartalisisene tee promenaadiks, mis muudab linnaruumi kaasaegseks ja esteetiliselt nauditavaks «Uus promenaad, mis valmib kavade kohaselt juba septembris, parandab oluliselt sotsiaalse suhtluse keskkonda ning jalakäijate ja jalgratturite teede kvaliteeti,» lausus Klandorf.

Pae 80  ja Pae 78 vahelises lõigus on promenaad kujundatud platsina, mis moodustub mitmetest väiksematest platsidest, mille mõõtmed ja rütmi dikteerivad olemasolevate hoonete kujud. Ala liigendamiseks kasutatakse erinevat sillutiskivi. Platside sillutis ulatub kuni olemasolevate hoonete sokliteni. Turuplatsi alale on projekteeritud mitmeid väikevorme, sealhulgas jalgrattahoidjad.

Asfaltbetoonkattega promenaadiosa algab Pae 76 hoone juurest ja ulatub kuni Paekaare tänavani. Sellel osal on ruumiliselt reserveeritud 3,5 meetri laiune osa, mis on mõeldud kiireks liikumiseks. Asfaltbetoonkattega promenaadiala on liigendatud diagonaalsete motiividega. Promenaadi liigendamiseks kasutatakse betoonplaate, mille abil saavutatakse 3,5 meetri laiuse kiire liikumise ala ilmekam eraldamine.

Mängimisvõimaluste loomiseks rajatakse Paekaare 78 juurde kummikattega mänguväljak, kuhu paigutatakse pesakiiged ning väljakule kujundatakse künkakesed. Pae 40 ja 46 majade juurde rajatakse mänguatraktsioonidena graniitsillutisega lohud, kuhu koguneb kuni 10 cm sügavune vesi. Võimlemisvõimaluste tagamiseks on Paekaare 46 juurde projekteeritud kummikattega plats, kuhu paigutatakse võimlemis- ja sportimiskompleks.

Promenaadi algusesse ja lõppu paigaldatakse betoonsilindrid, mis täidavad ala liigendamise funktsiooni ja tõkestavad sõidukite pääsu promenaadile.

Ehitustööde projektdokumentatsiooni koostas Roadplan OÜ. Ehitustöid teeb InfraRoad OÜ ning tööde lepinguline maksumus on 786 000 eurot. Ehituse valmimistähtaeg on september 2019.

Tagasi üles