Kapo uurib Raudse ja Stelmachi võimalikku äritsemist mõjuvõimuga

Risto Berendson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pinginaabrid Tallinna volikogu päevilt – Indrek Raudne ja Nikolai Stelmach.   Mehed kinnitavad, on tegutsenud Eesti riigi hüvanguks.
Pinginaabrid Tallinna volikogu päevilt – Indrek Raudne ja Nikolai Stelmach. Mehed kinnitavad, on tegutsenud Eesti riigi hüvanguks. Foto: Liis Treimann

Riigiprokuratuur alustas täna kriminaalmenetlust ajalehes Eesti Ekspress toodud informatsioonist lähtudes mõjuvõimuga kauplemist käsitleva paragrahvi alusel.

Uurimise alustamise ajendiks oli Eesti Ekspressi artikkel «Ärimees: «Maksin Raudsele ja Stelmachile üle 600 000 krooni».  Artikkel räägib, kuidas Raudne ja Stelmach organiseerisid turuhinnast (20 miljonit krooni) kolm korda odavamalt riigiettevõttele Tallinna Sadam kuuluvate aktsiate müüki ärimees Vladimir Kleinerile.

Riigiprokuratuuri teatel viitab artiklis olev informatsioon võimalikule kuriteole ning selle kontrollimiseks alustas riigiprokuratuur kriminaalmenetlust. Uurimist hakkab läbi viima kaitsepolitseiamet.

Karistusseadustiku järgi võib mõjuvõimuga kauplemises süüdimõistmise korral mõista karistuseks rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles