Kaks ministrikandidaati ütlesid EKRE-le ära (35)

Anna Ploompuu
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mart Helme valitsuse pressikonverentsil.
Mart Helme valitsuse pressikonverentsil. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

EKRE-l ei ole siiani õnnestunud leida asemikku Marti Kuusikule, sest kaks uueks väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministriks pürgijat ütlesid konservatiividele ära.

Mäletatavasti lubas EKRE juht, siseminister Mart Helme (pildil) teisipäeval erakonna juhatuses heaks kiita ühe ministrikandidaadi. Sõelale oli jäänud kaks kandidaati väljastpoolt erakonda, IT-taustaga mees ja naine. Niisiis oli õhus võimalus, et EKRE lisab omaenda juhtide algatatud sugudeteemalisele debatile aktsenti naissoost ministri valimisega.

Ühe kandidaadi nimi esitati ka peaministrile. Meedias levinud väite, nagu poleks üks kandidaatidest taustakontrolli läbinud, lükkas Helme ümber. «Küll vastab tõele see, et kaks inimest on lihtsalt ära öelnud.» Helme tunnistas nädala alguse sündmusi kokku võttes, et oli ülemäära optimistlikult džinni pudelist välja lasknud. «Ilmselgelt hindasin olukorda optimistlikumalt ja inimeste kõhklusi ei osanud nii palju arvesse võtta, kui see tegelikkuses on tõeks osutunud.»

Tagasi üles