E, 29.05.2023

Otsepilt: riigikogu erikomisjon kogunes toidu ohutust arutama

Facebook Twitter
Comments 20
Taimekaitsevahendid.
Taimekaitsevahendid. Foto: Alfred Emmerichs / PantherMedia / Scanpix

Täna avaldas riigikontroll toiduohutuse auditi, millest selgus, et maaeluministeeriumi haldusalasse kuuluvad ametkonnad ei kontrolli taimekaitsevahendite jääke toidus piisavalt ning näitavad ka tehtud uuringute tulemusi paremas valguses. Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon koguneb täna auditi sisu arutama.

Riigikontrolli aruandes «Riigi tegevus toidu ohutuse tagamisel» seisab, et auditi käigus analüüsiti, kas toiduga seotud riskid on välja selgitatud, toitu analüüsivad laborid on tasemel, toidutootjate üle tehakse järelevalvet ning tarbijaid teavitatakse toiduga seotud ohtudest.

Auditi keskmes olid taimekaitsevahendite jääkidest tulenevad ohud taimses toidus. Audit täiendab 2009. aastal valminud Riigikontrolli auditit «Riigi tegevus taimse toidu ohutuse tagamisel».

Aruandes on kirjas, et Riigikontrolli hinnangul ei tohiks maaeluministeerium ning veterinaar- ja toiduamet väita, et kogu Eestis müüdav toit on ohutu, sest toidu-uuringute ja laborianalüüside hulk ei ole piisav ning järelevalves on puudusi.

Aruandes on välja toodud, et samad asutused ei teavita inimesi piisavalt toidus sisalduvate taimekaitsevahendite jääkidega seotud riskidest. Riigikontrolli hinnangul jäetakse tarbijale ekslik mulje, et toit muutub järjest puhtamaks.

Facebook Twitter
Comments 20

Märksõnad

Tagasi üles