Kolme kuu vanust imikut sõidutanud raskes joobes juht sai šokivangistuse

Roolijoodik sai šokivangistuse. Illustreeriv foto.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Ida prefektuuri politsei pidas nädalavahetusel Lääne-Virumaal kinni kaks joobes sõidukijuhti, kelle joove oli üle 2 promilli ning kelle kummagi sõidukis viibisid alaealised lapsed.

«Kokku oli sõidukites kuus last. Ühe juhtumi puhul oli sõidukis 3-kuune imik ning teise puhul olid joobes ka kõik alaealised,» selgitas Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste. 

Ühes sõidukis olid lapsed vanuses 3 kuud, 4 aastat ja 6 aastat. Teises sõidukis oli kaks 15-aastast last ja üks 16-aastane. «Joobes juhtimine ei ole ega saagi olla ühiskonnas kuidagi aktsepteeritav, kuid seada ohtu nii pisikesed ja maailma alles avastavad lapsed, on eriti hoolimatu… mul pole sõnu,» ütles politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste.

Eile tunnistas Viru Maakohus 40-aastase mehe, kelle autos 3-kuune laps viibis, mootorsõiduki joobeseisundis juhtimises süüdi ning mõistis talle karistuseks kaks aastat vangistust, millest kuulub kohe ärakandmisele üks kuu. Ülejäänud karistust ei pöörata tingimisi täitmisele, kui süüdistatav ei pane kaheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab käitumiskontrolli ajaks talle pandud kontrollnõudeid ja kohustused.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ain Tali sõnul kohustati meest käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi ning alluma alkoholismivastasele ravile. «Varem on meesterahvas kriminaalkorras karistatud joobeseisundis sõiduki juhtimise eest,» lisas Tali.

22-aastasele noormehele mõistis kohus karistuseks kaheksa kuud vangistust, mis ei pöörata tingimisi täitmisele, kui noormees ei pane üheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustused. «Ka sellele mehele pandi kohustuseks käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi. Lisakaristusena võetakse mehelt ära mootorsõiduki juhtimise õigus kaheksaks kuuks,» selgitas prokurör Ain Tali.

Kohtuotsused pole veel jõustunud.

Tagasi üles
Back