Vene saatkond: et Eesti Donbassi passe ei tunnista, on kahetsusväärne

Venemaa pass

FOTO: SCANPIX

Venemaa Tallinna saatkond väljendas pahameelt Eesti Välisministeeriumi otsuse peale mitte tunnustada Venemaa Ukraina Luhanski ja Donetski elanikele alates 24. aprillist 2019 väljastatud passe, kui nende omanikud ei olnud varem Venemaa kodanikud.

«Tekitab kurbust, et Eesti jätkab Euroopa Liidu riikide seas võistlust venevastasuse esikoha eest. Oleme kindlad, et Eesti võimude tegelik liitumine humanitaarblokaadiga Donbassi vastu, mis on juba üle viie aasta riiklike ja pangateenusteta, sotsiaatoetuste, tervishoiu, hariduse ja sideta, ei soodusta olukorra paranemist Ida-Ukrainas,» seisis Vene saatkonna teisipäevases avalduses.

«Kui Tallinnas tahetakse tõepoolest Ukraina sisetüli lahendada aidata, siis kasutatagu pigem oma mõju Kiievile, et veenda seda taastama Donetski ja Luhanski oblasti normaalset varustamist eluks vajalikuga, nagu seda näevad ette Minski lepped,» märgiti kommentaaris.

Esmaspäeval võttis välisministeerium vastu otsuse mitte tunnustada Venemaa Föderatsiooni poolt Donetski ja Luhanski oblastite elanikele pärast 24. aprilli väljastatud passe juhul, kui passi kasutaja ei olnud varem Venemaa kodanik, Eesti otsus jõustub kohe.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on see otsus vastuseks Venemaa Föderatsiooni presidendi poolt aprillis allkirjastatud määrusele anda Donetski ja Luhanski oblastite elanikele lihtsustatud korras Vene kodakondsus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles