E, 2.10.2023

Edulugu: meie kinnisvarainvesteering tootlusega 24,3%

Facebook
Foto: Reinvest24 OÜ

Nagu ehk mäletate, investeeris Reinvest24 luksuslikku üürikorterisse muljetavaldavas Avangard-hoones Tallinna kesklinnas 2019. aasta märtsis. Rentisime korterit päeva kaupa kõrghooajal kevad-suvi ning 2019. aasta septembris väljusime investeeringust edukalt. See on seni olnud üks meie edukamaid P2P-investeeringuid kinnisvarasse - ja juhtus see nii.

P2P investeering luksuskorterisse ajaloolises üürimajas

Avangard, Narva mnt 40

Kui Reinvest24 esimest korda selle juugendstiilis kinnisvaraga kokku puutus, võtsime arvesse mitmeid tegureid. Üürikorteri kõrge alghind oli halb külg, kuid nägime ka palju potentsiaali suurepärasel asukohal ning asjaolus, et tegemist on vastavaks otstarbeks ehitatud üürihoonega, millel on nüüdisaegsed mugavused, nagu pesuruum ja ühine katuseterrass. Samuti läbis kinnisvarainvesteering meie põhjaliku valikuprotsessi. Lugege meie artiklit: Kuidas valime õigeid investeerimisobjekte.

Globaalsed P2P-investeeringud kinnisvarasse

P2P-investeeringuid antud objekti tehti enam kui 30 riigist. Kokku emiteeris Reinvest24 kogu üle 79 000 aktsia internetipõhistele investoritele kogu maailmas, kes soovisid luua oma investeerimisportfelli kinnisvara passiivse tuluga. Lugege meie artiklit: 9 põhjust, miks Reinvest24-ga investeerida on parem kui osta enda kinnisvara.

Oivaline lühiajaline üürikinnisvara investeerimiseks

Foto: Reinvest24 OÜ

Meie meeskond otsustas, et see oleks oivaline võimalus investeerida kasumlikku üürikinnisvarasse, mida saab päeva kaupa rentida üüriplatvormidel nagu Airbnb. Pöörasime suurt tähelepanu üürikinnisvara valimisele lähtuvalt planeeringust, suurusest ja asukohast hoones, vaiksel küljel, kena vaatega aia suunas.

Investeerimiskaasus: üüri netotootlus 8,3%

Foto: Reinvest24 OÜ

Pärast kinnisvara edukat rahastamist platvormil, koguväärtuses 79 076 eurot, suutsime selle mikrokorteri sisustada ja palkasime kinnisvarahalduri tegelema Airbnb broneeringutega. Kinnisvara üüriti edukalt välja lühiajaliselt aprillist septembrini 2019, teenides meie investoritele 8,35% puhastuluna lühiajalisest üüritootlusest. 

Miks otsustasime väljuda investeeringust?

Igakuist üüritulu nautides suutsime aga tuvastada palju täiendavaid potentsiaalseid riske:

  • Kinnisvara halduskulud
  • Likviidsusküsimused
  • Hoonesisene konkurents

Üksnes ühe korteri omamine hoones tähendas, et meie väikesemahuline tegutsemine oli tööjõu mõistes meile kulukam. Näiteks maksaks ainult ühe mikrokorteri koristamine 5 euro asemel 10–15 eurot, kui palgatakse keegi koristama 20 korterit väiksema hinnaga, kuid suurema teenimisvõimalusega. See on harilikult nii mastaabisäästu puhul - suuremad mahud, väiksemad kulud.

Meil oli mitu resultatiivsusriski ja tekkis müügivõimalus

Vaatamata heale tulemuslikkusele oli kinnisvara kallis ja kui puhkemajutuse üüriturg jaheneb, hakkaksime minetama likviidsust. Veel üks tegur, mida me arvesse võtsime, oli tugev konkurents üürimajas, kus oli ka suuremaid ja veelgi odavamaid üürikortereid. Õnneks leidsime ostja ja müüsime kasumlikult.

Investorid teenisid vaid 6 kuuga üle 8% kapitalikasumit

Foto: Reinvest24 OÜ

Kõiki riske arvesse võttes tõdes meie meeskond, et on aeg müüa. Reinvest24 leidis sellele kinnisvarainvesteeringule ostja, müües selle üle 8%-lise kapitalikasumiga. Kokkuvõttes teenisid meie P2P-investeeringud sellesse kinnisvarasse 8,35% üüritootlust, mis maksti välja igakuiselt. Investorid said ka 6 kuuga 8% kapitalikasumit, mis kokku tähendab kapitali 16% aastatulu.

Meie kogu koondtulu ületas ootusi

Foto: Reinvest24 OÜ

Tõepoolest, meie esialgne kapitalikasvu hinnang oli 3,1%, mis põhines tagasihoidlikel ootustel, turu praegusel toimimisel ning asjaolul et tegemist oli meie jaoks puhta rahavoo projektiga. Reinvest24 ei soovi numbritega seoses riske võtta. Meie põhimõte on vähem lubada ja selle tulemusel rohkem võimaldada. Seega oleme oma prognoosides alati konservatiivsed. Ei ebarealistlikke numbreid ega vabandusi, üksnes kasumlikud P2P-investeeringud kinnisvarasse!

Kui palju teenisid meie investorid?

Foto: Reinvest24 OÜ

Kokkuvõttes  said meie investorid väga madala riski juures nautida 24,3% tootlust 6 kuuse perioodi jooksul. Reinvest24 väljus investeeringust 2019. aasta septembris. Praeguseks on kõik meie investorid juba saanud kätte oma kasumiosa, mis on makstud vahetult nende kontodele. Toonitame sageli oma 14,6% tootlust, kuid sellel juhul oli see palju suurem.

Kui palju on võimalik P2P-investeeringutelt teenida?

Foto: Reinvest24 OÜ

Meie P2P-investeeringud kinnisvarasse algavad 100 eurost investeeringu kohta. Sellegipoolest saate investeerida nii palju kui soovite ja nii paljudesse eri kinnisvaradesse kui soovite. Nii mitmekesistate oma investeerimisportfelli ja tagate kapitali pikaajalise kasvu. Lugege meie artiklit: Kuhu teid 100-eurone kuuinvesteering viib ehk kuidas saada miljonäriks?

Ärge laske käest meie järgmisi P2P-investeeringuid kinnisvarasse

Foto: Reinvest24 OÜ

Reinvest24 on juhtiv kinnisvara investeerimisplatvorm, mis asutati Eestis 2017. aastal. Meie P2P-investeeringud hõlmavad investeeringuid rendi-, äri- ja arenduskinnisvarasse. Meie kinnisvarainvesteeringute platvorm on aidanud enam kui 5500 inimesel enam kui 50 riigis saada lihtsalt ning mugavalt kinnisvarainvestoriteks. Miks mitte nendega liituda? Uurige meie saadaolevat kinnisvara ning alustage investeermist kinnisvarasse alatest 100 eurost.

Facebook
Tagasi üles