Indrek Saar peaministrile: miks valitsus vilistab parlamentaarsele kontrollile?

Indrek Saar FOTO: Kristjan Teedema

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar saatis peaministrile märgukirja, milles pöörab tähelepanu olukorrale, kus valitsus on hakanud süstemaatiliselt takistama opositsiooni tööd parlamentaarse kontrolli teostamisel. 

Sotside esimehe saadetud kirjas on märgitud, et riigikogu 14. koosseisu poolt esitatud 11st kirjalikust küsimusest on õigeaegselt vastatud ühele kirjale. «Kauaaegse opositsioonipoliitikuna peaksid mäletama, et parlamentaarne kontroll on oluline demokraatia toimimise instrument,» kirjutas Saar. 

Saare sõnul on seaduseandja valitsuse tegevuse kontrollimiseks ning info saamiseks kehtestanud tähtaja, mille jooksul tuleb rahva mandaadi saanud isikutele vastata.

«Palun mõtle, kas seaduste täitmisele vilistav ja üleolev suhtumine parlamenti on see poliitiline pärand, mida sa soovid endast maha jätta ning milles ise tulevikus tööd teha. Sest nagu võib õppida loost viinamäe töötegijaist - viimased saavad esimesteks ja esimesed viimasteks,» seisab valitsusjuhile läkitatud kirjas.

Saare väitel ei käi  hea poliitilise kultuuri juurde ka see isalikult õlalepatsutav stiil, mida Jüri Ratas viimasel ajal opositsioonierakondade saadikutega suheldes harrastab.

Tagasi üles
Back