Riik tahab vangidele e-poe luua

FOTO: Cathrin Müller / M.i.S. / imago images / Scanpix

Registrite ja infosüsteemide keskus plaanib luua vangla e-poodi, mille kaudu vangidel oleks lihtsam ja bürokraatiavabam asju osta.

Täpsemalt on plaan hankida lahendus, mis võimaldaks kinnipeetavatel ise turvaliselt e-poodi sisse logida, oma kontojääki jälgida ja tellimusi esitada. Samuti saaks tellida tooteid, mis ei kuulu vanglapoe igapäevasesse tootevalikusse, kirjutab rahvusringhääling.

Lisaks peaks tulevane e-pood võimaldama debiteerida kinnipeetavate vanglakontolt raha kaupade eest tasumiseks ja pidada arvestust poes olevate kaupade ja nende maksumuse üle.

Uus lahendus peaks võimaldama ka vajaduse korral kohaldada piiranguid eri tootegruppidele või müügil olevatele toodetele ning anda vangla administratsioonile võimaluse jälgida tellimuste kulgu, et kui vaja, tellimisprotsessi sekkuda.

Enne e-poe rajamise hanke välja kuulutamist kohtuvad registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) esindajad koos vanglate esindajatega võimalike e-poe hankes osalejatega, et välja selgitada huvi uue e-poe loomise suhtes.

Kauplusi peavad kõik vanglad Eestis – Tallinnas, Tartus ja Virumaal. Tallinna ja Viru vanglas majandab poode vastava hanke võitnud ettevõtja, Tartu vangla peab kauplust ise.

Tagasi üles