Reitingud: Keskerakonna toetus on kõrgeimal tasemel pärast valimisi (9)

BNS
Copy

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel korraldatud Norstati viimatine uuring näitab, et Keskerakonna toetus on kõrgeimal tasemel pärast valimisi, samas jätkab ülivõimsa liidrina Reformierakond.

Värskete tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,9, Keskerakonda 24 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Keskerakonna toetus oli Norstati reitingute põhjal viimati nii kõrge vahetult enne märtsis toimunud valimisi. 

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,5, Isamaa 6,1 ja Eesti 200 viie protsendiga. SDE ja Isamaa reiting liigub jätkuvalt langevas trendis ning mõlema erakonna toetus on madalaimal tasemel selle aasta tulemuste võrdluses. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7 protsenti vastajatest ning opositsioonierakondi 42,4 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Tagasi üles