Pildid: selgus Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitja

Riigi Kinnisvara, haridus- ja teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Akadeemia teele rajatava Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi, mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga «Kuppelmaastik».

Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe, teatas Riigi Kinnisvara.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on esimese Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi eesmärk lisaks gümnaasiumihariduse andmisele populariseerida ka loodus- ja täppisteadusi, infotehnoloogiat ja ettevõtlikkust. «Asukoht Mustamäel annab selleks suurepärase võimaluse, sest läheduses on lisaks Tallinna Tehnikaülikoolile ka paljud valdkonnaga seotud edukad ettevõtted,» lisas ta.

«Žürii hinnangul on võidutöö eeliseks kahe mahuna kavandatud lahendus, kus kärarikas spordihoone ei sega igapäevast õpikeskkonda, vaid loob koos vaheruumiga uue ühtse keskkonna. Lahendus toimib kui stardipunkt kogu Tehnopoli alale - krunti läbib diagonaalne liikumine, säilitatud ja loodud avalikust ruumist võib mugavalt läbi jalutada. Lisaks on siseruumi jätkumine välise maastiku astmestikuna väga sümpaatne ning hoone vormiline lahendus on huvitav - kolmnurga tipu suunamine Akadeemia tee poole tekitab toreda perspektiivi,» rääkis Riigi Kinnisvara projektidirektor ja konkursi koordinaator Raivo Toom.

Arhitektuurikonkursi teine koht läks ideekavandile «Mumm», mille esitas konkursile arhitektuuribüroo Salto ning autoriteks on Ralf Lõoke ning Martin McLean.

Kolmanda koha saavutas ideekavand «Emmental», autoriteks Mihkel Räni Raev, Lauri Läänelaid, Raul Kalvo ja Tõnis Savi Inphysica Technonolgy OÜ-st ja ACB OÜ-st.

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid «Ruut», autoriks Koit Ojaliiv arhitektuuribüroost Kuu ning «Siug» arhitektuuribüroo Molumba ning autorid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ning Tamara Nesic.

Koolihoone netopinnaks on koos võimlaga ca 7900 ruutmeetrit. Õpilasi 1080, õpetajaid ning muud personali 120. Teises etapis on ette nähtud laiendus esimese etappi toetavate ruumidega, millega koos suletud brutopind 16 000 ruutmeetrit.

Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar haridus- ja teadusministeeriumist ning liikmetena Tallinna linnaplaneerimisameti arhitekt Paco-Ernest Ulman, Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Reet Valk, Rasmus Tamme ja Margus Maiste.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 36 000 eurot. I koht 12 000 eurot, II koht 9000 eurot ja III koht 6000 eurot. Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 9000 eurot. Võistluse tähtajaks esitati 10 ideekavandit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles