Otsepilt ⟩ Euroopa ombudsmaniks pürgiv Julia Laffranque annab komisjonile aru

Julia Laffranque.

FOTO: Madis Sinivee

Euroopa ombudsmaniks pürgiv Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque annab täna europarlamendi petitsioonikomisjoni ees aru.

Laffranque kuulamine kestab Eesti aja järgi kella 12.25-13.30.

Lisaks Laffranque’le kandideerivad ombudsmaniks ka praegune Euroopa ombudsman ja endine Iiri ajakirjanik Emilly O’Reilly, Itaalia ombudsman Giuseppe Fortunato, Läti-Ameerika inimõigusaktivist Nils Muižnieks ning endine Rootsi europarlamendisaadik Cecilia Wikström.

Kõik kandidaadid astuvad täna, 3. detsembril Euroopa Parlamendi petitsioonikomitee ette. Lõpliku valiku teeb europarlamendi täiskogu.

Enne Euroopa Inimõiguste Kohtusse siirdumist oli Laffranque aastaid Eesti riigikohtunik ja Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi liige. Aastatel 2002-2004 töötas Laffranque justiitsministeeriumi asekantsleri ametikohal.

Ombudsmani valib Euroopa Parlament ning tema ametiaeg on viis aastat, mida saab pikendada. Ombudsmani määramine on vastvalitud Euroopa Parlamendi üks esimesi ülesandeid.

Ombudsman uurib kaebusi Euroopa Liidu institutsioonide ja muude asutuste poolse puuduliku halduse kohta. Neid võivad esitada ELi liikmesriikide kodanikud ja elanikud või ELis asuvad ühendused ja ettevõtjad.

Tagasi üles