iDeal kampaania

Indrek Saar: Helme soovib Eestit mängida isolatsiooni

Indrek Saar

FOTO: Kristjan Teedema

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar leiab, et siseminister Mart Helme sõnad Soome uue valitsuse kohta on üks osa mustrist, mis mängib lõpuks Eesti isolatsiooni. 

«Hamleti «hullust» diagnoosida püüdes oli Polonius sunnitud tõdema, et selles on siiski süsteemsus. Samamoodi on näha, et Helme ei laamenda verbaalselt niisama, vaid tema käitumine moodustab järjest enam mustrit, mis viitab soovile mängida Eesti isolatsiooni,» kommenteeris Indrek Saar Postimehele. 

«Kui valdavalt laamendab Mart Helme siseriiklikult, siis seekord on ta pretsedenditult solvanud Soome riiki, soomlasi, Soome valitsust ja Soome värsket peaministrit,» lisas ta.

«Helme sõnum on häbiväärne, labane ja madal. Ratase valitsuse liige on lühikese aja jooksul juba teist korda kahjustanud meie liitlassuhteid ja põhjustanud usaldamatust meie lähimate partnerite vahel, nagu see oli ka plaan B tobedavõitu väljahõiskamine Soome ajakirjanike ees. Vaatasin äsja, et YLE portaalis on  Helme murdnud n-ö üheks peauudiseks,» nentis Saar ja lisas, et teisisõnu on Eesti suhteid oma hea naabri Soomega juba selgelt kahjustatud. «On häbiväärne, et Eestil on selline siseminister. On  häbiväärne, et meil on valitsus, mille liikmed ohustavad järjepidevalt Eesti huvisid.»

«Ja paraku näib, et Helme puhul võib rääkida ka alaväärsuskompleksist,» ütles Saar, mainides, et Helme erakonda esindavad valitsuses ainult mehed. «Ju talle ei mahu pähe, et võimekad naised võivad olla silmapaistvad poliitikud, teha edukalt ministritööd ja juhtida valitsust.»

«Ma vabandan Soome peaministri Sanna Marini ja kõigi soomlaste ees,» ütles Saar. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles