Jaan Toots: aitab sellest inetust olukorrast

Jaan Toots 15. jaanuaril Tallinnas Keskerakonna juhatuse koosolekul.

FOTO: Eero Vabamägi

Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots ei pea koalitsiooni lagunemist suureks kaotuseks. Opositsiooni astumine oli jutuks tulnud tegelikult juba oktoobris, teatas ta «Aktuaalsele kaamerale».

Segadus Tartu poliitikas lõppes täna koalitsiooni purunemisega. «Tartu väärib seda, et tegeletakse Tartu teemadega, mitte ühe erakonna siseküsimustega,» kommenteeris Tartu linnapea Urmas Klaas Rahvusringhäälingule. Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatite esindajad kohtuvad teisipäeval kell 14 koalitsioonikõnelusteks. 

Jaan Toots leiab, et segane olukord Tartus peab lõppema. Koalitsiooni purunemisest on küll kahju, aga ometi ei pea ta seda läbikukkumiseks. «Ma täitsin oma valijate ehk meie konverentsi soovi, et viia muutused sisse,» põhjendas ta. Samuti lisas Toots, et oktoobris oli Klaasiga juttu opositsiooni astumisest: «Meil oli tegelikult juba peale minu valimisi, 2. oktoobril, Tartu linnapeaga kohtumine, kus ma juba siis andsin märku, et viia muutusi sisse, et me peaksime astuma opositsiooni. Oli näha, et nende inimestega meil koostööd ei tule,» ütles Toots. «Ega siis midagi ei ole kaotatud meie erakonna jaoks».

Tagasi üles
Back