Madison abordi pooldajate emadest: oleks ju maailma päästnud

Jaak Madison

FOTO: Elmo Riig

Jaak Madison ei näe abordile muid põhjendusi kui ohustatud lapse või ema tervis. Tema sõnul ei saa aborti võrrelda oma keha eest otsustamisega. 

Jaak Madison, EKRE rahvasaadik europarlamendis, ei näe abordile õigustusi, kui tegu ei ole ohuga lapse või ema tervisele. Madison avaldas arvamust sotsiaalmeedias, kus kommenteeris, et Sotsiaalministeeriumi sallivuskampaania näol on tegemist kahepalgelisusega.

Madison viitas Euroopa Kohtu lahendile, mille kohaselt on inimelu tekkinud eostamisega. Tema sõnul on seega loode juriidiliselt inimene ja abort tapmine. «Sotsiaalmeedias, sh eriti Twitteris, on feministid-radikaalid vingumas, et «ei lasta vabalt otsustada oma keha üle». See on üks enim kultiveeritud valesid. Oma keha üle otsustamist ei saa ega tahagi keegi keelata. Enda keha üle otsustamine on näiteks tätoveeringu tegemine või vabatahtlik jäsemete amputeerimine või 10. korruselt vabalangemine. Tehku, kes soovib. Kuid teise isiku elu üle otsustamine ehk selle inimese elu lõpetamine ei ole enda keha üle otsustamine,» kirjutas ta. 

Küsimuse peale, miks ei võiks ebaõnnestunult kaitstud vahekorda erandina käsitleda, arvas Madison, et tegemist ei ole piisava õigustusega. «Antud konkreetne näide väga ei päde, kuna sellise loogika puhul võiks ju ka peale sündi teha nad otsuse, et ikka ei taha last ja tapavad ära? Kuna nii vastsündinu kui alles loode on inimesed, siis sisuliselt tuleks neid samaväärselt kohelda,» ütles rahvasaadik.

Jaak Madison võrdleb lapsega kaasnevad kohustusi ja alimente eakatega: «Seega nt vanurid, kes enam ise hakkama ei saa ning kelle ülalpidamise eest peaksid teised maksma, peaks ära likvideerima?» küsib ta.

«P.S Abordi tuliseimad kaitsjad peavad vist väga kurjad olema ka oma ema peale, et nad aborti ei teinud. Oleks ju maailma päästnud,» viitab Madison abordi pooldajatele. 

Tagasi üles
Back