Urmas Paetist sai EL-i valimisvaatluse juht Guyanas

Urmas Paet.

FOTO: Remo Tõnismäe/ Postimees

Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell nimetas Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti Euroopa Liidu valimisvaatlusmissiooni juhiks Guyanas. 

Euroopa Liit on Guyana presidendi kutsel otsustanud lähetada ELi valimisvaatlusmissiooni Guyanasse, kus 2. märtsil toimuvad üld- ja piirkondlikud valimised.

Guyana asub Lõuna-Ameerikas ning piirneb Atlandi ookeani põhjaosa, Suriname ja Venetsueelaga. Guyana on ainuke inglikeelne riik Lõuna-Ameerikas.

Urmas Paeti sõnul toetab EL usaldusväärsete ja kõigile avatud valimiste toimumist ning Guyana institutsioonide tugevdamist.

Josep Borrell rõhutas, et missiooni põhieesmärk on toetada Guyana demokraatlikke protsesse.

ELi valimisvaatlusmissiooni tuumikrühm on juba Guyanas ning jääb riiki valimisprotsessi lõpuni. Veebruaris liitub tuumikrühmaga 14 pikaajalist vaatlejat, kes lähetatakse erinevatesse kohtadesse üle riigi. Valimiste nädalaks liitub nendega veel lisaks 20 lühiajalist vaatlejat. Vahetult pärast valimispäeva annab missioon välja oma esialgse avalduse ning korraldab pealinnas Georgetownis pressikonverentsi. Lisaks esitab missioon ka lõpliku raporti koos oma soovitustega järgmisteks valimisteks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles