Teenetemärgi sai ka NATO üksuste Eestisse toomise koordineerija

Briti sõdurid Tapal.

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

President Kersti Kaljulaid andis tänase otsusega teenetemärgi ka Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi poliitikadirektorina on Nicholas Gurrile, kellel oli keskne roll NATO liitlasüksuste Eestisse toomisel.

Gurril on teened ka Balti riikide õhuturbeoperatsiooni arendamisel ning Eesti ja Ühendkuningriigi koostöö arendamisel brittide juhitud Ühendekspeditsiooni väe raames.

Nicholas Bryan Gurr sai presidendilt Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi.

Maarjamaa risti III klassi teenetemärgi sai ka Christopher Painter, kes näitas USA välisministeeriumi esimese küberesindajana 2012-2018 oma ametiajal Eesti suhtes üles erakordset toetust ning siinse regiooni julgeolekuolukorra tundmist.

Painteri juhtimisel algatati Eesti-USA kahepoolsed küberkonsultatsioonid, loodi USA ning Põhjamaade ja Balti riikide küberdialoogi formaat ning ka USA ja kolme Balti riigi kriitilise taristu küberjulgeolekualased konsultatsioonid.

Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi sai ka Läti riikliku julgeolekuteenistuse VDD peadirektor Normunds Mežviets. Tema töö iseloomust  tulenevalt Eesti ametkonnad tema teeneid lähemalt kommenteeri. Teenetemärgi saab ta kui Eesti-Läti koostöö edendaja.

Tagasi üles