iDeal kampaania

Kohus arutab eluaegse vangi Romeo Kalda vabastamist, mida vangla ja prokuratuur ei toeta

Politseiniku tapmise eest eluks ajaks vangi mõistetud Romeo Kalda.

FOTO: Mihkel Maripuu

Viru maakohtu Rakvere kohtumaja arutas neljapäeva pärastlõunal politseinikutapja Romeo Kalda ennetähtaega vanglast vabastamist, kuid vangla ja prokuratuur olid tema vabastamisele vastu.

Kohus teeb 45-aastase Romeo Kalda vabastamise või vabastamata jätmise kohta määruse veebruari lõpus, ütles maakohtu pressiesindaja Maili Õunaaed.

Kalda sai politseiniku tapmise eest 1996. aastal surmanuhtluse, kuid Tallinna ringkonnakohus asendas selle 1997. aasta veebruaris jõustunud kriminaalkoodeksi muudatuse järel eluaegse vanglakaristusega.

Seaduse järgi saab eluaegse vangi karistuse kandmiselt enne tähtaega vabastada, kui tal on karistusest kantud vähemalt 25 aastat.

Süüdistuse järgi haavas Kalda 1996. aasta 27. aprilli öösel tulevahetuses surmavalt teda korterivarguse järel jälitanud Lasnamäe politseikomissari Mart Laant.

Viimati oli Kalda kohtu all niinimetatud Murru vangla süüasjas, kus ta mõisteti süüdi mõrvale ässitamises ja piinamises ning talle mõistetud kaheksa-aastane vanglakaristus loeti kaetuks tema eluaegse vangistusega.

Kalda on aastaid pommitanud kohtuid erinevate kaebustega vanglate toimingutele. Kalda vaidlustanud vatijope kandmise kohustust ning nõudnud õigust põletada kambris viirukiküünlaid, samuti on ta nõudnud vanglas öörahu viimist hilisemale ajale ja võidelnud tema konvoeerimisel käeraudade kasutamise vastu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles