iDeal kampaania

Helme: riiki ootab apteegireformi eest üle 100 miljoni euro suurune nõue

Rahandusminister Martin Helme.

FOTO: Tairo Lutter

Rahandusminister Martin Helme sõnul ootab riiki apteegireformi tagajärjel suur kahjunõue ning jutt käib kindlasti rohkem kui 100 miljonist eurost.

«Ma ei mõista neid inimesi, kes on väljendanud rahulolu ja arvavad, et nüüd ongi kõik hästi. Kui Margus Linnamäe «annab» oma apteegid proviisoritele üle ja küsib riigilt selle eest 125 miljonit, siis kas see ongi see turumonopolisti karm karistamine, mille nimel kogu reform omal ajal käivitati? Kas selle tagajärjel muutuvad hinnad väiksemaks? On maksumaksja kulu kuidagi väiksem? Ja tema hulgifirma jätkab neile edasi müümist nii, nagu tänagi, ehk hulgiturg ei muutu ja tulu ei vähene. On alles karistus!» kirjutas Helme sotsiaalmeedias.

Helme märkis, et olgu selle kahjunõude ja kohtus käimisega nagu on, aga Linnamäe käik ei aita ikkagi ära hoida veel kümnete apteekide sulgemist.

«Kui apteegireform tema praegusel kujul käivitub, jääb Eestis hulga apteeke vähemaks, konkurents nii jae- kui hulgiturul väheneb ning maksumaksja maksab praegustele turuvalitsejatele oma taskust veel silma märjaks võtva summa otsa. Kas see raha tuleb sotsiaalministeeriumi eelarvest? Kust täpsemalt? Kas ravikindlustuse, pensionite või sotsiaalhoolekande rea pealt? Äkki saab selle raha kokku hoida järgmise saja aasta sallivuskampaaniate arvelt? Suurusjärk on umbes selline,» kirjutas Helme.

Ravimiettevõtja Margus Linnamäe annab apteegireformi jõustudes Apotheka nime kandvad apteegid tasuta proviisoritele. Eesti riigile kavatseb ta esitada sundvõõrandamise eest tõenäoliselt suure kahjunõude.

Margus Linnamäe on Postimees Grupi omanik.

Tagasi üles