Seeder: ilma avaliku sektori kärbeteta pole võimalik olukorda parandada

Helir-Valdor Seeder

FOTO: Marko Saarm

Isamaa ja EKRE üks põhimõttelisi erinevusi praeguse kriisi ajal on suhtumine avaliku sektori kärbetesse, ütles Isamaa esimees ja riigikogu liige Helir-Valdor Seeder. Tema kinnitusel kavatsebki valitsus kärpeid läbi viia.

Rahandusminister Martin Helme on teatavasti korduvalt öelnud, et avaliku sektori kulutusi kokku ei tõmmata. Helir-Valdor Seeder aga rõhutas «Esimeses stuudios», et Isamaa on põhimõtteliselt risti vastupidisel seisukohal.

«Kui on küsitud, mille pooles Isamaa ja EKRE teineteisest erinevad, siis siin tulebki üks põhimõtteline erinevus välja,» rääkis Seeder. «Isamaa seisukoht on, et tuleb majandust elavdada. Me oleme toetanud seda majanduspaketti, peame väga oluliseks, et täna ettevõtlust toetatakse nende erinevate meetmetega. Aga samal ajal tuleb kindlasti ka käpida,» märkis saatekülaline.

Ta rõhutas, et kindlasti ei ole avalikus sektoris praegu koht preemiate maksmiseks. «Ma arvan, et see on täiesti vale samm. Me ei saa täna kahte maailma Eestis paralleelselt üles ehitada – ühte, mis on erasektor, kes tõmbab koomale, kes kärbib, alandab palkasid, koondab. Ja avalik sektor, kus me mitte midagi ei kärbi ja vastupidi, maksame preemiaid ja kulutame juurde.»

Seederi sõnul on valitsus otsustanud, et teise kvartali jooksul tullakse välja kärbete ettepanekutega. «Nii et see on juba otsustatud, et valitsus hakkab kindlasti kärpima,» rõhutas Seeder.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles