Fotod ⟩ Stroomi rannahoone võistlustööd esitati žüriile hindamiseks

Stroomi rannahoone arhitektuurivõistlusele saadeti kaheksa võistlustööd, mille hulgast žürii valib rannaalale kõige sobivama. Linnakodanikud saavad oma lemmiku poolt hääletada Facebookis.

Tallinna eesmärk on rajada Stroomi randa kaasaegne ja multifunktsionaalne rannahoone, mis võimaldab aasta ringi pakkuda rannas tegevusi. Muu hulgas avab see vaate merele ja rannapargile ning on Põhja-Tallinna piirkonna esindushooneks, vaatamisväärsuseks ja maamärgiks. Praegune, 1996. aastal ehitatud rannahoone lammutatakse, sest selle arhitektuur ja ruumiprogramm ei kasuta ära asukoha täielikku potentsiaali, teatas linnavalitsuse kommunikatsiooniosakond.

Žürii esimehe, abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on uue Stroomi rannahoone rajamine üks Tallinna prioriteet. «Kui seni on suur osa Põhja-Tallinna arengutest koondunud poolsaare teisele küljele, siis uus rannahoone toob ka Pelguranna piirkonda värsket hingamist. Uue rannahoone võistlustööd on paljutõotavad,» selgitas Novikov.

Stroomi rannahoone ehitamine on üks osa Tallinna suuremast randade korrastamise programmist. Linnal on eesmärgiks muuta Tallinna populaarsemad rannad sinilipu vääriliseks, nii et tekiks A-kategooria supelrannad, lisas abilinnapea.

«Kuigi žürii on otsustes sõltumatu, siis linnaosavanemana on minu ülesandeks žüriis esindada linnaosa elanike arvamust ja seetõttu käivitame oma Facebooki lehel kampaania, kus ootame elanike arvamusi võistlustööde kohta,» ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. «Ootame nii linnaosa kui ka kogu Tallinna elanikke linnaosa Facebooki lehel tööde kohta arvamust avaldama alates kolmapäevast,» lausus Järvelaid.

Esimeses etapis esitas taotluse konkursil osalemiseks 17 arhitektuuribürood, kellest pääses teise vooru viis bürood kokku kaheksa võistlustööga.

Osalejate nimed avalikustatakse võitjate väljakuulutamisel. Parima arhitektuurse lahenduse selgitab välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii, mida juhib Novikov.

Tagasi üles