Seeder ja Helme kinnitavad, et miljoninõue Keskerakonna vastu ei kao

Ministeeriumide ühishoones pressikonverents, kus lisaeelarvet tutvustasid peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

FOTO: Remo Tõnismäe

Mullu veebruaris Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) tehtud ettekirjutuse kohaselt tuleb Keskerakonnal tagastada keelatud annetusena saadud 1,27 miljonit eurot. Nõue ei kao Helir-Valdor Seederi ja Martin Helme sõnul olenemata praegusest ERJK protsessist kuhugi. 

Eelmise aasta veebruaris tegi ERJK Keskerakonnale ettekirjutuse tagastada üle miljoni euro, mis komisjoni hinnangul on saadud keelatud annetusena. Komisjon leidis, et erakonna endise reklaamipartneri Paavo Pettai esitatud tõendite ja dokumentide põhjal on Keskerakond saanud keelatud annetusena üle 1,2 miljoni euro, kirjutas mullu Postimees.

Keskerakond pöördus ERJK vastu kohtusse ning esimene istung on kavas 21. septembril. Valitsuserakondade esitatud eelnõu ERJK kaotamiseks on tekitanud küsimuse, kas Keskerakond püüab sellega vältida kohtuasja.

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul pole sellist võimalust, kuna reformi toimumisel hakkaks see kehtima järgmisest aastast. «Ma ei näe mingit varianti, et seal istung ära jääb või kuidagi tühiseks muutub,» kommenteeris ta Rahvusringhäälingule

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitas, et olenemata seadusemuudatusest tuleb menetlus lõpuni viia. «Loomulikult tuleb (kohtuasi) lõpuni viia, siin ei ole kahtlustki,» ütles ta. 

Seeder täpsustas, et seadus peaks olema üheselt arusaadav ning kui praeguses eelnõus puudub pooleliolevate menetluste puhul piisav selgus, tuleb seda täiendada. Temaga nõustus ka põhiseaduskomisjoni liige Siim Kiisler. 

Tagasi üles