Isamaa volikogu taunis vastutustundetut laenamist

Isamaa volikogu toetas teisipäeval Eesti ja Euroopa majanduse konkurentsivõime kasvu ning taunis üleeuroopalisi makse ja vastutustundetut ning läbipaistmatut laenamist.

FOTO: Taavi Liivo

Isamaa volikogu toetas teisipäeval Eesti ja Euroopa majanduse konkurentsivõime kasvu ning taunis üleeuroopalisi makse ja vastutustundetut ning läbipaistmatut laenamist.

Isamaa e-volikogul kinnitati erakonna seisukohad Euroopa Komisjoni poolt välja pakutud Euroopa majanduse taaskäivitamise kava osas. Poliitilises avalduses märgitakse, et Euroopa majanduse taaskäivitamise kava peab olema kooskõlas Euroopa Liidu aluslepingutega, toetama investeeringuid, mitte püsikulude ja maksukoormuse kasvu, ning kasvatama ettevõtete konkurentsivõimet ja innovatsiooni. Ka peaks majanduse arengukava kajastama ausalt ja läbipaistvalt riikidele tekkivaid kohustusi. 

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul tuleb kavandatud laenud ja toetused suunata ettevõtete toetamiseks, mitte jooksvate kulude katteks. «Investeeringud peavad looma arenguhüppe innovatsioonis ja keskkonnasäästlikes tehnoloogiates. Sellest sõltub nii Eesti kui ka Euroopa majanduse tulevik,» ütles Sester.

Ta lisas, et pikaajalises vaates on oluline, et kõik majanduse taaskäivitamise kavaga kaasnevad kohustused kajastuksid ausalt ja läbipaistvalt liikmesriikide võlakoormustes. «Näiliselt on tegemist toetusega, kuid see toetus on tegelikult laen, mis tuleb pikemas vaates tagasi maksta. Me ei saa anda lõdva eelarvepoliitikaga riikidele signaali, et nad ei pea tekkivaid kohustusi deklareerima.»

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peab 750 miljardi euro suurune kava olema kooskõlas Euroopa Liidu aluslepingutega. «Kriisist väljumise kava ei saa tulla seni kokku lepitud põhimõtete arvelt ega viia Euroopa Liidu hiilivale föderaliseerumisele. Liikmesriikide iseotsustamisõigus peab säilima,» ütles Seeder.

Tagasi üles
Back