Oru hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusega
Täiendatud kell 14.04

Näomask. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Eero VabamÄgi/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Pühapäeval andis Läänemaa Oru hooldekodu töötaja positiivse koroonaproovi. Seetõttu kontrollitakse kõiki sealseid töötajaid. 

«Oru hooldekodus korraldatakse laustestimine,» ütles Postimehele terviseameti pressinõunik Eike Kingsepp. Amet selgitab välja ka kõik töötaja lähikontaktsed. 

«Kui hooldekodus lisandub veel nakatunuid, siis luuakse seal eri tsoonid, et haiged ja terved kokku ei puutuks,» selgitas Kingsepp. 

Hetkel on kõik hooldekodu elanikud oma tubades ning ühistegevusi ei toimu. «Kindlasti võib ja tuleb neile helistada ja nendega rääkida ning meelt lahutada,» soovitab terviseamet kõikidele lähedastele, kelle tuttav või perekonnaliige on Oru hooldekodus. 

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ütles Postimehele, et hooldekodus on 47 hoolealust ja erineva koormusega 24 töötajat (neist osa väikse koormusega). «Viimane kokkupuude nakatanuga oli eelmise nädala esmaspäeval, seni ühegi töötajal ja hoolealusel mingeid haiguskaebusi pole, aga viirus on ju salakaval,» ütles Lõhmus. 

Hetkel Lääne-Nigula vald laustestimise aega ei tea. «Hetkel tegeleme ööbimisvõimaluste väljaselgitamise ja võimalke kriisiplaanidega,» vastas Lõhmus küsimusele, kui hooldekodus tuleb rohkem koroonapositiivseid, kas siis saaks rakendada kevadist plaani, kus positiivsed töötajad elasid hooldekodus või selle läheduses. 

Tagasi üles
Back