Millest alustada ja kuidas valida?
Kui sooja palmi alla ei saa, sobib minipuhkuseks hästi valitud spaa. Ent küsimus tekib, kuidas valida, kui on soov avastada mõnda uut kohta. Dina Kivi ütleb, et alati tasub ringi vaadata avatud meelega ning reisisihtkohaks valida paik, kuhu tavaliselt ei satu või vastupidi – koht, mis on aastatega armsaks saanud.
Et kõik pereliikmed saaksid puhkuseplaani osas kaasa rääkida võiks näiteks välja valida paar-kolm potentsiaalset sihtkohta, uurida sealseid pakutavaid teenuseid, tagasisidet, meelelahutusvõimalusi ja piirkonda tervikuna ning seejärel langetada ühine otsus. Mängulisemalt võib puhkuse veetmise koha ja tegevuste üle ka hääletada või liisku tõmmata, kuid meeles tuleb pidada, et puhkus peab pakkuma midagi kõigile. Seda tuleb sageli meenutada pere lastele, kes veedaksid meelsasti spaapuhkuse vaid mängunurgas, basseinis või teismelised šopates. Seetõttu on Dina Kivi sõnul eriti oluline, et spaa pakuks rõõmu nii suurtele kui väikestele. „Näiteks Vihula Mõisa saunakompleks uueneb ning alates novembrist pakume külalistele väga mitmekesiseid ja põnevaid võimalusi sauna nautimiseks,“ ütleb Kivi. Uuest saunakeskusest leiab lisaks traditsioonilisele leili- ehk Soomesaunale neli uut sauna: sanaariumi, aurusauna, kadakasauna ja suitsusauna.
Sellest valikust leiab endale sobiva igaüks, sest mõeldud on nii neile, kellele sobib kõrge temperatuur kui neile, kes seda ei talu. Kivi toob välja, et suurepärast muistset saunatraditsiooni saab kogeda Metsavahi saunas ehk suitsusaunas, mida vanal ajal köeti ligi pool päeva ja saunaskäik venis sageli tundidepikkuseks ettevõtmiseks. Kaasaegses suitsusaunas saab samuti tunda tugevat suitsust aroomi ja nautida mõnusat, 100-kraadist kuumust. „Need, kes kuumust ei talu või kellel haiguste tõttu pole kõrge kuumusega saunaprotseduur lubatud saavad saunatamist endale lubada Karjapoisisaunas ehk kadakasaunas, kus sisenedes on tunda kohe sellele okaspuule iseloomulikku meeldivat lõhna,“ toob naine välja. Naisperele soovitab Kivi tulevases saunakeskuses külastada Mõisaproua sauna ehk sanaariumi, mille madal temperatuur võimaldab saunas pikalt mõnuleda ja lõõgastuda. Lisaks sanaariumile leiab keskusest edaspidi ka aurusauna, mis on hamami nime all Türgis kasutusel olnud tuhandeid aastaid ning toonud siinsesse kõnepruuki mõiste Türgi saun, mille mõju organismile on lõdvestav ja tervendav. Samuti on mõeldud veemõnudele ning uuest avatavast keskusest leiab 15meetrise ujula, nii laste- kui külmaveebasseini ning mullivanni.