Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Huawei Watch GT2 Pro – spordifunktsioonide ülevaade

Artikli foto
Foto: Huawei

Huawei Watch GT2 Pro on tänavu ilmunud uus nutikell Huaweilt, mille eripäraks ei ole ainult üle saja erineva treeningrežiimi ja pikk aku kestus, vaid ka kena disain – sellise kellaga saaks nii sportida kui ka õhtul näiteks välja minna ning see näeks igal juhul viisakas välja. Vaatame selles artiklis lähemalt Watch GT2 Pro spordifunktsioone – mida kell jälgib treeningu ajal ning mis lisavõimalusi pakub?

Esimese asjana vaatame lähemalt, mida endast kujutab kella töötamiseks vajalik nutirakendus – Huawei Health. Läbi selle saab muuta palju täpsemalt kõiki sätteid, ühendada erinevaid Huawei seadmeid ning kellade puhul muuta nende plaadi visuaale. Samuti saab täpsemat ülevaadet sammudest ja kaotatud kaloritest, unest, südamerütmist, hapniku küllastustasemest. Soovi korral saab lisada ka stressi- ja tsüklijälgimist. Juhul, kui inimene ei soovi, siis paljude faktorite jälgimist ja näitamist saab ka välja lülitada.

Artikli foto
Foto: Huawei

Mina käisin sõitmas rattaga Astangu tänavalt Rocca Al Mare ostukeskuse juures ja tagasi. Treeningu alustamine oli imelihtne – paari nupuvajutuse pärast saab valida rattasõidu trenni ning pärast lühikest GPS-signaali otsimisaega saab alustada liikumist. Jälgimise peatamiseks piisab ühest nupuvajutusest ning jätkata on samuti imelihtne. Oluline on meeles pidada, et Huawei Watch GT2 Pro sees on intengreeritud GPS ja ka muusika salvestusruum, nii et telefoni ei pea ilmtingimata trenni kaasa võtma.

Pärast treeningu lõpetamist teeb kell trenni kokkuvõtet ning telefoniga ühendamisel saab täpsemaid detaile näha just sealt. Esimesel ekraanil on selgelt näha sõidetud teekonda, soovi korral saab sisse lülitada ka läbitud kilomeetrite nähtavust ja kaarti iseennast. Ekraani alumises osas näitab ekraan kohe trenni kestust, keskmist liikumiskiirust ja kaotatud kalorite arvu. Järgmisel ekraanil on lahti kirjatatud keskmine kiirus läbitud kilomeetri kaupa – esimesel kilomeetril oli keskmine kiirus näiteks 14,01 km/t, teisel aga 19,25 km/t. Peab kindlasti arvestama, et keskmine liikumiskiirus arvestab ka peatusi näiteks valgusfooride ees, nii et seda ei tasu pimedalt usaldada.

Järgmisel ekraanil on aga lahti kirjutatud kõik spordi- ja tervisenäitajad, sealhulgas südamerütmi muutused ning treeningu tüüp – kui suure osa moodustas näiteks aeroobne ehk madalama südame löögisageduse või anaeroobne ehk intensiivsem, suurema löögisagedusega treening kogu liikumisaktiivsuse ajast. Selle all on näha liikumiskiiruse muutust sõltuvalt ajast, mis on selgeim ja parim viis vaadata keskmist liikumiskiirust. Ning viimasena on välja toodud suhtelise liikumiskõrguse muutused. Viimasel ekraanil on kõik andmed kokkuvõtlikult välja toodud ning äpp annab isegi soovitust, millal saaks järgmist trenni tegema hakata ja kas peaks rohkem pingutama või mitte. Kõik need parameetrid võimaldavad saada võimalikult täpset ülevaadet nii oma tervislikust seisundist kui ka treeningukvaliteedist.

Kuidas aga kõike seda saavutatakse – mis tehnoloogia on sellise kena kokkuvõtte taga? Eelkõige tegu on andmepõhise analüüsiga – kell kogub meie tervise- ja GPS-andmeid ning analüüsib neid vastavalt sellele, kuidas Huawei insenerid ja tootejuhid on seda programmeerinud, võrreldes ja tuunides erinevaid kella sensorite abil saadud tulemusi professionaalsete testseadmetega saadud tulemustega. Huawei Kirin A1 protsessor töötleb kõik andmed läbi ning paneb kokku kokkuvõtlikku ülevaate tehtud trennist.

Güromeeter on põhiline sensor, mille abil suudab kell meie liikumist mõõta. Güromeeter mõõdab kella liikumist kolmemõõtmelises ruumis ning saadab neid andmeid protsessorile, mis hiljem analüüsib neid ja paneb kokku näiteks tehtud sammude arvu. Rattasõidu puhul kasutab see suuresti GPS-andmeid, mis on GT2 Pro sisse ehitatud, nii et selle kellaga on suurema liikluskiirusega trennide detailid täpsemad.

Südamerütmi puhul kasutab kell pisikest laserit, mis kiirgab nahast läbi ja mõõdab voolava veremahu muutmist iga kord, kui meie süda teeb löögi. Sellepärast peab kell olema väga hästi paigutatud meie randme peal, muidu saame valesid tulemusi nii tervislikke kui ka sportlikke näitajate osas.

Artikli foto
Foto: Huawei

Huawei GT2 Pro on seeläbi üks parimaid aktiivsusmonitore neile, kes soovivad kanda randmel vaid üht seadet ning ei soovi õhtul restorani minnes midagi vahetama. Kuna GT2 Prol on üle saja erineva spordirežiimi, sobib see igat tüüpi sportlasele – suusatajatele, lumelaua, golfi ja isegi triatloni inimestele. Samuti stimuleerib aktiivsusmonitori kandmine ka mitte-sportlasi rohkem liikuma ja enda tervist jälgima, nii et selline mitmekülgne lahendus Huawei poolt on igati teretulnud.

Tagasi üles