L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERR: MTÜ tahab venekeelse kooli kaitseks kohtusse pöörduda

Teelemari Loonet
Facebook
Comments
Andrei Lobov
Andrei Lobov Foto: Valimised

Ühendus Vene Kool Eestis jätkab võitlust venekeelse õppe säilimise eest gümnaasiumiastmes senises mahus, kuigi kuu aega tagasi otsustas valitsus mitte teha 15 Tallinna ja Narva gümnaasiumile õppekeele osas erandit.

MTÜ Vene Kool Eestis tänasel töökoosolekul kavandati edasisi samme ning juhatuse liige Andrei Lobov ütles, et seejuures tuginetakse põhikooli ja gümnaasiumi seadusele ning põhiseadusele, mis lubavad õppekeelt kooli hoolekogul ehk siis lapsevanematel valida, vahendab ERR Uudised.

Kavas on pöörduda kohtusse, kuid seda ei saa teha enne, kui valitsuselt on volikogude taotlusele tulnud ametlik vastus. Eragümnaasiumide loomine, kus eestikeelse õppe nõue ei kehti, oleks aga Lobovi hinnangul tegelikust probleemist eemaldumine.

«Juttu oli ka eragümnaasiumitest – see on üks väljapääs, aga me ei soovi joosta ühest seadusest teisele seadusele, vaid soovime, et need seadused, kus on meie õigused kirjas, ka töötaksid,» rääkis Lobov ja avaldas lootust, et Eesti põhiseadus ikkagi kehtib.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles