Pildid ⟩ Meelis Lao astub kohtu ette märtsis (1)

BNS
Copy

Meelis Lao ja veel kolm meest, keda süüdistatakse  tulirelvade ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ning skandaalse ärimehe Kristian Kesneri Mercedes Maybachi süütamises, astuvad kohtu ette märtsis. 

Harju maakohus määras kolmapäeval toimunud eelistungil kohtuprotsessi alguse 9. märtsile, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNSile. 

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt käitlesid Juri Maslov (54), Mark Raul Laanela (46) ja Ermo Kungla (20) ebaseaduslikult kolme automaati ja kaht püstolit, samuti laskemoona ning helisummutit ning Meelis Lao (54) koos nendega üht püstolit. Süüdistatavatest viibib vahi all Maslov.

Relvad leidis keskkriminaalpolitsei mullu kevadel ja suvel erinevatest peidikutest Tallinnas ja Raplamaal.

Lisaks tulirelvade ebaseaduslikule käitlemisele süüdistab riigiprokuratuur Maslovit 2018. aasta varakevadel Harjumaal Laanela ja Lao korraldusel Kesneri Mercedes Maybachi süütamises.

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juhi Ago Leisi sõnul viitas sõiduauto süütamine juba menetluse alguses arveteklaarimisele.

«Motiive selgitavad süüdistatavad täpsemalt juba kohtus, kuid esimene info, mille pinnalt uurimist alustasime, viitas, et auto süüdati lahkhelide pinnalt. Probleemide lahendamine vägivalla ja kuritegude kaudu mõjutab terve kogukonna turvatunnet ning seetõttu reageerime sellistele sündmustele otsustavalt ja oluline on süüdistatavad ka kohtu ette saata,» ütles Leis. 

Riigiprokurör Vahur Verte sõnul seatakse tulirelvade, eriti tsiviilkäibes keelatud automaatide ebaseadusliku käitlemisega ohtu kümnete kui mitte sadade kõrvalseisjate elu ja tervis.

«Tsiviilkäibes keelatud tulirelvad, nagu termin isegi viitab, on mõeldud üksnes spetsiaalse väljaõppe saanud julgeolekujõudude kasutada ega tohiks enesest lähtuva ohupotentsiaali tõttu tavakodanike kätte jõudagi. Eriti nendeni, kes on varem kriminaalkorras karistatud,» märkis ta.

Kriminaalasja uuris riigiprokuratuuri juhtimisel keskkriminaalpolitsei. 

2019. aasta augustis mõistis Harju maakohus Meelis Lao süüdi ühelt Venemaa ärimehelt ebaseaduslikult vabaduse võtmisele kaasaaitamises. Vastavalt karistusleppele pidi Lao tegema  238 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd. 

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles