N, 30.11.2023

Raidma Londonis: kollektiivkaitse aluseks on kaitseväelaste omavaheline suhtlus

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mati Raidma
Mati Raidma Foto: Mihkel Maripuu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ütles kohtumisel Briti ametikaaslastega, et kollektiivkaitse aluseks on lisaks kahe riigi kaitseväelaste professionaalsele koostööle ka nende omavaheline isiklik suhtlemine ja sõprus.

Riigikaitsekomisjon kohtus neljapäeval Londonis Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi parlamendi alamkoja kaitsekomisjoni liikmetega, teatas riigikogu pressiesindaja. 

Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma sõnul tunnustas alamkoja kaitsekomisjoni esimees James Arbuthnot Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostöö head seisu, tuues eriti esile ühise osalemise Lõuna-Afganistanis NATO juhitud julgeolekutagamise operatsioonil ISAF.

«Olime brittidega ühel meelel, et kollektiivkaitse aluseks on lisaks kahe riigi kaitseväelaste professionaalsele koostööle ka nende omavaheline isiklik suhtlemine ja sõprus, mis on välja kujunenud tänu ühisele tegevusele kriisikolletes,» ütles Raidma.

Komisjonide kohtumisel arutati ka kahepoolse kaitsekoostöö, küberjulgeoleku ja Balti riikide õhuturbe teemadel. Suurbritannia parlamendiliikmed tunnustasid Eesti ettepanekuid ja tegevusi küberkaitse alal NATOs ning avaldasid toetust Balti riikide õhuturbemissioonile.

«Nagu ütles NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen eelmisel nädalal, on õhuturbemissioon hea näide targast kaitsepoliitikast. NATO liitlased tagavad meie õhuruumi kaitse ja see lubab meil arendada vajalikke võimeid nii oma esmaseks kaitseks kui ka osalemiseks NATO operatsioonidel. Britid on selles küsimuses samal seisukohal,» märkis Raidma, kes avaldas Suurbritannia parlamendiliikmetele tänu toetuse  eest õhuturbemissioonile ja panustamise eest Tartus asuva Balti Kaitsekolledži arengusse.

Olukord ja arengud Afganistanis on kõne all ka riigikaitsekomisjoni kohtumisel Suurbritannia Alalises Ühendväe juhatuse staabiülemaga operatsioonide küsimuses kindralmajori Gordon Kenneth Messengeriga.

Riigikaitsekomisjoni delegatsioonis on komisjoni esimees Mati Raidma ja aseesimees Aivar Riisalu ning komisjoni liikmed Marianne Mikko, Lauri Laasi ja Ülo Tulik. Kohtumistel osalesid ka Eesti suursaadik Londonis Aino Lepik von Wirén ja kaitseväe peastaabi ülem kolonel Peeter Hoppe.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles