Vandaalid murdsid lasnamäelaste südame

Vandaalide lõhutud südamekujuline installatsioon Tondiloo pargis. FOTO: Lasnamäe linnaosavalitsus

Sõbrapäevaks Lasnamäe Tondiloo parki paigaldatud südamekujulist valgusinstallatsiooni ründasid vandaalid. Linnaosavalitsus kutsub pealtnägijaid endast teada andma. 

«Möödus veidi rohkem kui nädal ja lasnamäelaste poolt nii armastatud installatsioon sai vandaalide poolt kahjustatud. Kurikaelad ajasid ümber ja rikkusid metallkonstruktsiooni, mille paigaldasime Tondiloo parki sõbrapäevaks ja plaanisime selle kevadeni sinna jätta,» ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. «Nüüd vaatame, kas on võimalik kõigi piirkonna elanike ja külaliste rõõmuks installatsiooni taastada ja siis uuesti paigaldada Tondiloo pargi künkale,» lisas Svet.

Lasnamäe linnaosavalitsus märgib, et linnal pole skulptuuri vastu suunatud vandalismi tõttu veel lisakulusid tekkinud, kuna see oli renditud. Valgustusettevõte peab hindama, kas skulptuuri on võimalik mõistliku hinnaga taastada. «Kui olite vandalismiakti tunnistajaks, ärge jääge ükskõikseks ja teavitage sellest kindlasti politseid või Lasnamäe linnaosavalitsust. Lõppkokkuvõttes löövad vandaalid kõigi maksumaksjate taskute pihta. Ainult ühiste jõupingutustega suudame säilitada oma linnaosa ilusa ilme,» rääkis Svet.

Sel talvel on see juba teine paigaldiste kahjustamise juhtum Tondiloo pargis. Kuu aega tagasi lõhkusid vandaalid talvise kaunistuse – suure lumememme konstruktsiooni. Siis osutusid kahjustused tõsisemaks ja otsustati see kõrvaldada. Sõbrapäeva eel paigaldati samasse kohta helendav süda.

Tagasi üles
Back