AS Timber metsaspetsialist Aron-Ken Veedla tõdeb samuti, et lepingud, mis metsaomanikele allkirjastamiseks antakse, on äärmiselt peenelt üles ehitatud põhjusel, et ostja saaks end igasugustest hilisematest kohustustest vabastada. Ostjale jääb õigus, metsaomanikule kohustus!
Juristideta on neid lepinguid sageli võimatu mõista, kuid kui juhtub, et juriidiline abi on käepärast ning metsaomanik soovib lepingusse lisada ennast kaitsvaid punte, jooksevadki läbirääkimised rappa. Metsafirma algselt ülesnäidatud entusiasm asendub leige suhtumisega.
Liise sõnul pakkus AS Timber talle aga oluliselt selgema ja loogilisema ülesehitusega lepingut. See oli ka üks põhjus, miks ta oksjonikeskkonna kasuks otsustas. Kuid mitte ainult!
„Mõtlesin, et oksjon võiks olla uus ja huvitav kogemus!“
Keskmine erametsaomanik puutub metsaraiega kokku heal juhul 1-2 korda elu jooksul. Laia teadmiste ja kogemuste pagasit see paraku ei paku. Just sel põhjusel tuleb võtta aega eeltööks ja info kogumiseks. Oluline on mitte kiirustada.
Aron-Ken Veedla sõnul tasub küsida võrdlevaid hinnapakkumisi ja suhelda valdkonna spetsialistidega. Kahtluste korral tasub küsimusi küsida veelgi enam, sest metsanduses vastab tõele tarkus, et „küsija suu pihta ei lööda“ ja kui selle pihta hakatakse lööma, pole viga küsijas.
Liise sõnul jälgib ta huviga ajakirjandust ja ühel hetkel jäidki talle silma Timberi reklaamid ning lood. „Tegin järelkuulamise Toivo Asmeri intervjuudele Tre raadios, mis olid väga sümpaatsed, Lisaks lugesin Timberi lugusid, uurisin sotsiaalmeediast ja mõtlesin, et oksjon võiks olla uus ja huvitav kogemus,“ ütleb naine, kes esialgu siiski kahtles kõvasti oma raie oksjonile lisamises, kuna raieid tundus sel ajahetkel oksjonil olevat palju. „Pärast Aron-Ken Veedlaga suhtlemist, kes oli algusest peale optimistlik, rahulik ja toetav, kahtlused kadusid ning oksjon oli siiski loogiline lõpplahendus teekonnale, kuhu oma metsamüügi eeltöödega jõudnud olin.“