Kuku Raadio tänases «Keskpäevatunnis» lahkasid lõppeva nädala olulisemaid sündmusi Priit Hõbemägi, Heldur Meerits ja Ainar Ruussaar.

Kõigepealt võeti ette intsident, kus keskerakondlasest riigikogu liige Igor Kravtšenko müksas autoga Toompeal meeleavaldajate üht ninameest Daniel Rüütmanni.

«Kravtšenko juhtum on veel üks test Keskerakonnale ja tundub, et Keskerakond ei läbi seda testi. Sest Jüri Ratas on juba öelnud, et Kravtšenko on muidu ju täitsa tore inimene ja peaaegu et vabandas ka. Kunagi ma vaatasin peaaegu suure optimismiga Jüri Ratase perestroikaplaane Keskerakonnas, aga need muutuvad järjest maalähedasemaks ja üsna varsti võib öelda, et perestroika on vist ebaõnnestunud,» rääkis Meerits.

Hõbemägi meenutas, kuidas omal ajal vihased pensionärid tõmbasid riigikogu hoonest väljunud sotsiaalministril Marju Lauristinil mantli küljest varruka ära. «Tänapäeval on teistmoodi. Kui tuleb rahvasaadik, siis ta müksab kedagi oma maasturiga. Et tõmba eest ära. Temalt juba varrukat ei julgeks küljest rebima hakata,» arvas Hõbemägi.

«Aga mida see Keskerakonnale tähendab? Mitte midagi. Kõik vaatavad Jüri Ratase otsa ja ootavad, kas Jüri ütleb, et jah, kas ma kandideerin presidendiks või mitte. Ma kontrollisin üle, viis aastat tagasi oli maikuu esimese nädala lõpuks presidendikandidaatide nimekiri ikka päris pikk. Seal oli üle kümne nime,» ütles Ruussaar.

«Kui Jüri Ratas peaks Keskerakonnast ära minema, siis kes jääb järele? Kes võtaks selle kriminaalkuriteos süüdistatud, kohutavas rahahädas, pankroti veerel, ägiseva, kuid siiski valitsuse peaaegu sõnatu partnerina püsiva erakonna juhtimise enda kanda? Kas keegi üldse tahab seda teha?» küsis Hõbemägi.