Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna sotsid korraldavad Isamaa kontori ees meeleavalduse

Isamaa peakorter asub Paldiski mnt.13. FOTO: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Tallinna sotsiaaldemokraadid korraldavad Isamaa kontori ees meeleavalduse, mille eesmärk on Urmas Reinsalule meenutada, et Tallinna elanike jaoks on tähtsad kohalikud küsimused: teed ja tänavad, arstiabi ja sotsiaalteenuste parandamine, koolide ja lasteaedade seisukord – mitte eesti- ja venekeelsete inimeste vahel tüli tekitamine.

Sotside Tallinna linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi sõnul on parem, kui poliitikud keskenduvad kohalikel valimistel kohalikele küsimustele – teede ja tänavate korrashoid, ravijärjekorrad, koolid ja lasteaiad, töökohtade loomine, linnaplaneerimine jne.

«Tallinnas elab erinevatest rahvustest inimesi. See on nii olnud aastasadu ja see jääb aastasadadeks. Ja kõigist rahvustest tallinlastel on võrdne õigus oodata linnavalitsuselt enda huvidega arvestamist. Kui linnavalitsus ehitab teid, siis ehitab ta teid kõigile tallinlastele. Kui osutatakse linlastele olulisi sotsiaalteenuseid või arstiabi, siis osutatakse neid võrdselt kõigile inimestele. Kui linn pingutab, et toetada majanduse arengut, siis muidugi me soovime, et tasuvat ja huvitavat tööd oleks kõigil tallinlastel,» ütles Raimond Kaljulaid.

«Sarnaselt Isamaa linnapeakandidaat Urmas Reinsaluga leian, et Tallinnas tuleb lõpetada Keskerakonna ainuvõim ja et praegune linnavalitsus on korrumpeerunud ja ebaprofessionaalne. Küll aga on ühiskond väsinud eestlaste ja Eestis elavate venekeelsete inimeste vastandamisest. Isamaa ei peaks oma kampaaniaga lõhestama ühiskonda. Tallinn on ja jääb alati mitmerahvuseliseks linnaks ning see, mida teeb Urmas Reinsalu, väga solvab kohalikke venekeelseid elanike. Mitte keegi ei ole kellestki teisest tähtsam või rohkem oma,» põhjendas meeleavalduse olulisust Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelse ühenduse juht, erakonna Tallinna piirkonna juhatuse liige, Lasnamäel kandideeriv Kirill Klaus.

Meeleavaldus toimub teisipäeval, 21. septembril kell 13 Isamaa kontori ees Paldiski mnt 13.

Tagasi üles
Back