Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Betoonisõber 2021 on Tallinna linnavalitsus

Regionaalarengu fondi toel kerkib Tallinna seitse tervisekeskust. 2018. aastal sai valmis esimene, Mustamäe tervisekeskus. FOTO: Eero Vabamägi

Eesti betooniühing kuulutas 2021. aasta «Betoonisõbraks» Tallinna linnavalitsuse – betooni mitmekülgse kasutamise eestkõnelejana ning betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutusvaldkondade laiendamise eest.

Eesti betooniühing teatas, Tallinna linnas on osatud betooni kui tänapäeva levinuima ehitusmaterjali eeliseid edukalt ära kasutada juba pikki aastakümneid. Kui nõukogude ajal aitasid betoonist elementmajad sadadel tuhandetel kodu saada Mustamäel, Lasnamäel ja Õismäel, siis tänapäevalgi on uued kortermajad ehitatud valdavalt vastupidavast ja kvaliteetsest betoonist.

«Ilma betoonita on tänapäevane linnakeskkond mõeldamatu. Nii meie majad, rajatised, infrastruktuur, linnatänavad, pargid ja sadamad – kõik nad vajavad betooni,» ütles Eesti betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. «Ka viimastel aastatel on Tallinna linnavalitsus välja paistnud betooniteadliku ja -sõbralikuna. Betooniühing on seda märganud ning betoonisõbra tiitli omistamisega tahame Tallinna linnavalitsuse panust betooni kui enamkasutatava kodumaise ehitusmaterjali kasutamisel omalt poolt ära märkida», lisas Leetma.

Betooniühingu teatel väärib selles kontekstis esiletõstmist enamik uusi koolimaju, lasteaedu, sotsiaalmaju ja tervisekeskuseid.

Tagasi üles
Back