Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kõlvart: on tõenäoline, et nädala pikkusest distantsõppest ei piisa

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. FOTO: Eero Vabamägi

Praegusi koroonaga nakatumise näitajaid vaadates on ilmne, et paari nädala pärast on haiglate koormus veelgi suurem, seega on tõenäoline, et Tallinna koolides ainult nädalase kontaktõppega koolivaheaja järel ei piirduta, nentis linnapea Mihhail Kõlvart.

Eile koos koolijuhtidega peetud koosolekul otsustasid linnaisad, et pärast vaheaega lähevad koolid üle osalisele distantsõppele ehk siis kodus peavad õppima 4.-8. klasside õpilased.

Mihhail Kõlvart tõdes «Ringvaates», et tegelikult on juba praegu meetmete rakendamisega hiljaks jäädud. «Pole midagi teha, aga kui meil oleks see julgus tunnistada ja otsustada seda juba varem, võib-olla suudaksime olukorda hoida rohkem kontrolli all,» arvas ta.

Linnapea sõnul on õpetajatel juba alates septembrist olnud raske ning ei saa luua illusiooni, et juba järgmisel nädalal olukord paraneb. «Võib juhtuda – ja ma arvan, et praegu oleks õige seda ausalt öelda, et distantsõpe jääbki kauemaks,» ütles linnapea.

Linnapea sõnul on õpetajatel juba alates septembrist olnud raske ning ei saa luua illusiooni, et juba järgmisel nädalal olukord paraneb. «Sest see lihtsalt ei vasta tõele,» märkis ta.

Tagasi üles
Back