T, 6.06.2023

VIDEO JA BLOGI ⟩ Kultuuriminister Anneli Ott astub tagasi

Facebook Twitter
Comments 25

Kultuuriminister Anneli Ott (Keskerakond) tegi täna poliitilise avalduse, milles teatas oma tagasiastumisest. Ott põhjendas tagasiastumist sellega, et Kaja Kallase juhitavas valitsuses ei ole võimalik viia ellu oma ideid kultuurivaldkonna ellujäämiseks.

Oti sõnul ei saa ta mitme viimase otsuse valguses ametis jätkata. «Minu seisukoht kultuuriministrina, kuidas toetatakse rahaliselt sektorit piirangute kehtestamisel, mis takistavad nende tulu teenimist, ei ühti valitsuse otsustega,» sõnas Ott.

Ta ütles, et iga kriisi ohjamise meetmega, mis kitsendab omatulu ja töötasu teenimise võimalusi, tuleb koheselt tegeleda ka toetusmeetmete väljatöötamise ja otsustamisega. «Kahjuks on tänaseks kujunenud olukord, kus minu nägemus sektori toetamisest ei ühti täna valitsuse juhterakonna senise lähenemisega vaatamata sellele, et olen antud teemat korduvalt tõstatanud,» ütles Ott.

Arusaamatu on tema hinnangul ka testimise, kui oma nakkusohutuse tõestamise võimaluse kaotamine, mis pole probleemne mitte ainult kultuurisektoris, vaid ka takistab tervete inimeste tööl käimist muudes valdkondades, on keerukas ettevõtlusele ning tekitab vale turvatunde nendes, kes on vaktsineeritud.

«Arvan, et laialdane testimine on just mõistlik nii kõigi inimeste tervise hoidmise seisukohalt kui ka ausam nende suhtes, kes ei ole mingil põhjusel soovinud ennast vaktsineerida, kuid on terved ja valmis seda ka testimisega tõestama,» ütles Ott.

Ta ei ole rahul ka vaktsineeritud ja vaktsineerimata lastel ning noortel vahetegemisel. «Teadusnõukoja liikmed on välja toonud, et laste haigestumine koroonaviirusesse on pigem madal ja üldjuhul möödub kergete sümptomitega. Samas teeme vahet vaktsineerimata ja vaktsineeritud lastel, pöörates minu hinnangul liialt vähe tähelepanu kriisihaldamisel vaimse tervise küsimustele ning andes noortele sõnumeid, mis hoopis ärevust ning arusaamatust kasvatavad,» rääkis ta.

Ott lisas, et on ühe doosiga vaktsineeritud, kuid rõhutas, et vaktsineerimine on teadlik terviseotsus, mis peab sündima lähtudes inimese vajadustest ning arstiga konsulteerides.

«Eesti on väike riik, kus me kõik üksteist tunneme, oleme seotud ning ühiskonna lõhestamine siin maksab eriti valusalt kätte. Peame tegema kõik selleks, et perekonnad ei laguneks, et ettevõtted saaksid tegutseda ning inimeste omavaheline mõistmine oleks olemas,» sõnas Ott.

Viimasel ajal on kultuuriminister Ott sattunud tugeva surve alla, sest oli avalikkusele teadaolevalt ainuke minister valitsuses, kes ei olnud end lasknud vaktsineerida ning seetõttu ei saanud ta ka pärast viimaseid koroonapiiranguid oma valdkonna üritustest osa võtta.

Ka on kultuuritegelased talle umbusaldust avaldanud. Ott on seni vastanud kriitikale, et ei kavatse tagasi astuda.

Facebook Twitter
Comments 25

Märksõnad

Tagasi üles