Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kohus määrab reedel Repsi süüasjas uue eelistungi aja

Mailis Reps. FOTO: Madis Veltman

Harju maakohus määrab reedesel eelistungil omastamises ja kelmuses süüdistatava, keskerakondlasest endise haridus- ja teadusministri Maili Repsi kriminaalasjas uue eelistungi aja.

Repsi kaitsjad palusid kohtult kaitseakti esitamiseks lisaaega, mistõttu tegeleb kohus reedesel eelistungil uue eelistungi aja määramisega.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi pani Reps omastamise toime, kui andis haridus- ja teadusministrina ministeeriumi töötajatele korraldusi oma lastega seotud ülesannete täitmiseks.

Lisaks süüdistab riigiprokuratuur Repsi ministeeriumi kütusekaardi ebaseaduslikus kasutamises, samuti ministeeriumi ruumides oma sünnipäeva pidamisega seotud kulutuste katmises ministeeriumi vahenditest.

Reps sai ka süüdistuse kelmuses, mille tulemusel soetas ministeerium talle koju soovitud kohvimasina, tasus tema perekonnaliikme lennukulusid, maksis vabaajaüritusega seotud transpordi ja majutuse ning Repsi restoranis tähistatud juubelisünnipäeva eest.

Süüdistuse kohaselt kattis Mailis Reps ministeeriumi vahenditest isiklikke kulutusi umbes 7500 euro eest.

Repsi kaitsja vandeadvokaat Paul Kerese kinnitusel tema kaitsealune end süüdi ei tunnista.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul alustas politsei Repsi suhtes menetlust ajakirjanduses avaldatud uurimuse pinnalt.

«Alustatud väärteomenetluse käigus ilmnes, et riigivara väärkasutamine on toimunud korduvalt ja suuremas ulatuses kui algselt kirjutati, mistõttu oli alust seda edasi uurida kriminaalmenetluses. Mõistsime ka avalikkuse ootust saada vastuseid, mistõttu viisime uurimise läbi võimalikult kiiresti, kontrollides seejuures põhjalikult menetluse käigus ilmnenud uusi asjaolusid ja tõendeid,» ütles ta.

Tagasi üles
Back