L, 21.05.2022

VIDEO JA GALERII ⟩ Isamaa nõudis valitsuselt samme energiakriisi lahendamiseks, teised protestisid piirangute vastu

NN
Isamaa nõudis valitsuselt samme energiakriisi lahendamiseks, teised protestisid piirangute vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3

Erakond Isamaa kogunes täna Stenbocki maja ees, et avaldada toetust elektriturureformile ja nõuda valitsuselt konkreetseid samme energiakriisi lahendamiseks. Lisaks Isamaa meeleavaldajatele olid kohal ka koroonapiirangute vastu protestijad.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul korraldati pikett Stenbocki maja ees, kuna peaminister Kaja Kallas on erakonna hinnangul vältinud riigikogu ette energiakriisi lahendustest rääkima tulemist.

«Valitsus on teo- ja otsustusvõimetu ning ignoreerib Isamaa ja teiste opositsioonierakondade ettepanekuid kriisi lahendamiseks,» rääkis Seeder, kelle sõnul on Isamaa poolt välja pakutud elektriturureform lahendus, mis väldiks bürokraatlikku ja ebaefektiivse toetussüsteemi rakendamist.

Elektrituru reform loob Isamaa teatel väiketarbijatele elektrimüüja valikul lisavõimaluse valida börsihinnast lähtuva paketi asemel börsiväline universaalteenus.

Selleks, et tagada tarbijatele prognoositav elektrienergia hind, kompenseeritakse müüjale vastavalt Euroopa Liidu reeglites ettenähtud võimalustele väiketarbijatele uue universaalteenuse paketis CO2 kvoodi tasu maksumus.

«Prognooside kohaselt peaks näiteks Eesti Energia uue universaalteenuse paketi elektrienergia maksumus sel meetodil jääma alla 50 euro taseme MWh kohta. Samalaadset lähenemist kasutavad NordPooli börsil olev Leedu ning teistest ELi liikmetest näiteks Prantsusmaa.» 

Ka Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) jätkas täna sel aastal esimest korda Stenbocki maja ees pikettide korraldamist, et väljendada protesti «põhjendamatute» koroonapiirangute vastu. 

Märksõnad
Tagasi üles