Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Karis Venemaa suursaadikule: oleks vähem pingeid, kui sagedamini kohtuksime

Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov (vasakul) ja Vabariigi President Alar Karis. FOTO: Vabariigi Presidendi ühismeediakonto

President Alar Karis kohtus Kadriorus ametist lahkuva Venemaa suursaadikuga Eestis Aleksandr Petroviga ning arutas temaga Eesti ja Venemaa vahelisi suhteid ning Euroopa julgeoleku murettekitavat olukorda.

«Eesti jälgib väga tähelepanelikult Venemaa relvajõudude jätkuvat koondumist Ukraina piiridele. See on oht kogu Euroopa julgeolekule ning Venemaa kannab vastutust olukorra de-eskaleerimise eest,» ütles president Karis.

Riigipea märkis, et erinevad diplomaatilised liinid nagu NATO-Venemaa nõukogu kohtumine ja dialoog OSCE-s on võimalused, mille vahendusel leida lahendus praegustele pingetele. «Meie oleme dialoogiks valmis ja pall on Venemaa käes, neil tuleb otsustada, kas soovitakse leida koostöötahet, et lahendada tekkinud olukorda diplomaatiliselt,» sõnas riigipea.

President Karis märkis, et nii Eesti kui Euroopa Liit sooviks normaalseid suhteid Venemaaga, kuid selle vaieldamatuks eelduseks on lahendus konfliktile Ida-Ukrainas.

Eesti ja Venemaa peavad riigipea sõnul erinevatel teemadel suhtlema. «Kuigi meie riikide ametnikud ja diplomaadid suhtlevad pidevalt, oleks siiski normaalne, et naabrid räägiksid omavahel rohkem. Kahepoolsest välisministrite kohtumisest on möödas seitse aastat, ehk oleks vähem pingeid, kui me sagedamini kohtuksime,» sõnas president Karis.

Suursaadik Aleksandr Petrov andis oma volikirja üle 15. oktoobril 2015. aastal, mil ta asus tööle Venemaa suursaadikuna Eestis. Venemaa uueks suursaadikuks Eestis saab Vladimir Lipajev, kes on praegu Vene väliministeeriumi kaadrite osakonna direktori asetäitja.

Tagasi üles
Back