Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Läänemaal võeti omanikult ära 14 veist

Herefordi veised. Foto on illustreeriv. FOTO: Arvo Meeks

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) võõrandas Läänemaal loomaomanikult veised, sest nende heaolu polnud tagatud ja nende tervis oli ohus.

PTA Lääne regiooni juhataja asetäitja Terje Operi sõnul võttis amet täna Koluvere külas loomaomanikult kokku ära 2 pulli, 7 lehma ja 5 vasikat, kes transporditakse teise loomapidamiskohta, kus nendele tagatakse vajalikud tingimused.

Loomaomanikul oli varem üle sajapealine kari, kuid amet tuvastas väga palju puuduseid. «Loomade omanik ei võimaldanud ametil teostada loomadel vajalikke uuringuid, puudusid kõrvamärgid, loomadele ei võimaldatud vajalikku ravi, samuti oli loomade arvestus puudulik.»

Oper jätkas, et loomade heaolu polnud tagatud, sest puudus varjumisvõimalus, karjamaal vedelesid silokiled, mis on ohuks loomadele, kes võivad need ära süüa. «Lisaks olid karjas üheskoos noorloomadega aastaringselt pullid, mis tähendas suguluspaaritust ja paaritust juba väga noorte loomadega,» kirjeldas Oper.

Loomade omanik realiseeris suurema hulga loomi ning karja jäi neliteist isendit, nende seas kaks pulli, kes olid saavutanud suguküpsuse. «Kuna omanik ei eraldanud karjast pulle, siis tekkis taaskord oht suguluspaarituseks ja noortele emasloomadele, keda ei tohiks paaritada. Seega tuli ametil loomad võõrandada, et tagada nende heaolu.» 

Kohapeal tagasid võõrandamise ajal korda politsei- ja piirivalveameti ametnikud. 

Tagasi üles
Back